Rybniccy bokserzy zdobyli medale na Mistrzostwach Polski Juniorów!

Zawodnicy sekcji bokserskiej RMKS-u Rybnik wzięli udział w Mistrzostwach Polski Juniorów, jakie zorganizowano w Grudziądzu. Byli jedynymi przedstawicielami kadry Śląska w finałach. Wrócili z tytułami i medalami. To kolejne sukcesy na ich koncie!

Mistrzostwa Polski Juniorów odbyły się w Grudziądzu od 10 do 14 kwietnia. Zawodnicy RMKS-u Rybnik zdobyli II miejsce w Polsce. Wyprzedzili ich tylko bokserzy ze Szczecina. Natomiast największym sukcesem może się pochwalić Karol Kostka, który w wadze do 60 kg zdobył indywidualnie złoty medal i tytuł Mistrza Kraju!

W drodze po tytuł pokonał na punkty kolejno Karola Barona z Ostrowa Mazowieckiego, w półfinale Maksymilina Gibadło z Sanoka, a w finale Łuksza Niemczyka z Chojnowa. Srebrny medal i tytuł wicemistrza w wadze do 64 kg zdobył Sebastian Konsek.

Szóste miejsce przypadło Krzysiowi Kowalakowi – w wadze 49 kg i Dawidowi Pierchale – w wadze do 52kg.  Zawodnikom w ringu sekundował ich trener klubowy, Wojtek Podgórny, jako II trener kadry Śląska.