Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybniccy piłkarze przygotowują się do sezonu, w którym powalczą o utrzymanie

Facebook Twitter

Zima za oknami, a piłkarze już szlifują formę przed zbliżającą się runda wiosenną. To intensywny czas zwłaszcza dla drugoligowego ROW-u Rybnik, który wiosną walczyć będzie o utrzymanie. Zespół trenuje już od ponad tygodnia.

fot. Paweł Wengerski / fotowengerski.pl

Drużyna według zapowiedzi władz klubu powinna się wzmocnić przed rundą rewanżową, ale zaczęło się od osłabienia. Kontraktu z ROW-em nie przedłużył podstawowy zawodnik Gabriel Nowak, który wybrał ofertę Odry Opole.

Nie wiadomo też czy w drużynie pozostanie utalentowany Barosz Slisz. 17-letnim reprezentantem Polski interesują się kluby zagraniczne. Do zespołu dołączyli natomiast wychowanek klubu, napastnik Sebastian Musiolik. 20-letni zawodnik Piasta Gliwice został wypożyczony do ROW-u do końca tego sezonu.

Kontrakt z klubem podpisał także 22-letni bramkarz Kacper Rosa, który ostatnio bronił barw trzecioligowego Świtu Skolwin. Kto jeszcze wzmocni drużynę dowiemy się w najbliższych dniach.

Jutro (18.01.) rybniczanie rozegrają pierwszy sparing, zmierzą się z trzecim zespołem II ligi Odrą Opole. W styczniu zagrają jeszcze z GKS-em Katowice i Pniówkiem Pawłowice, a później wyjadą na tygodniowe zgrupowanie do pobliskiego Kamienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024