Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Rybniccy policjanci zapraszają starszych mieszkańców do udziału w projekcie „Świadomy senior”

Facebook Twitter

Chcesz się dowiedzieć jak działają przestępcy? Jak udzielać pierwsze pomocy? Jak rozwiązywać konflikty międzysąsiedzkie? To pytania do rybnickich seniorów i zarazem propozycja wzięcia udziału w policyjnym projekcie "Świadomy senior".

Seniorzy to coraz częściej grupa osób szczególnie narażonych na działania oszustów. Ci nie śpią, tylko wymyślają kolejne metody jak podejść osoby starsze i wyłudzić od nich pieniądze. ‚Na wnuczka”, „Na hydraulika”, „Na policjanta”, czy „Na pracownika opieki”, można by wymieniać bez końca. Teraz rybniccy seniorzy będą mogli spotkać się z policjantami, by od nich usłyszeć jak nie stać się ofiarą nieuczciwych osób, na co zwracać uwagę i jak się obronić, bo w projekt włączył się też między innymi

Rybnicki Klub Ju Jitsu Sportowego, który pokaże chętnym kilka przydatnych chwytów. Problemem, z którym seniorzy mogą się spotkać na co dzień, jest nadużywanie alkoholu lub stosowanie substancji psychoaktywnych przez osoby z najbliższego otoczenia. Głównie przez ludzi młodych. I o tym również będzie mowa na spotkaniach „Świadomego seniora”. Projekt potrwa do wakacji, udział w szkoleniach jest bezpłatny, ale trzeba się zgłosić. Pierwsze takie spotkanie 7 grudnia w Zespole Szkół nr 3 przy Orzepowickiej.

kontakt z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Rybniku:

  • (32) 42 95 369 – asp. szt. Dariusz Piotrowski
  • (32) 42 95 368 – sierż.szt. Dariusz Jaroszewski

swiad7

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj