Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybniccy radni mają zdecydować o przekazaniu budynku dla Wyższej Szkoły Medycznej

Facebook Twitter

Na czwartkowej (22.04.) sesji Rady Miasta rybniccy radni zdecydują o przekazaniu Skarbowi Państwa budynku na kampusie, w którym siedzibę miał przed kilku laty Uniwersytet Śląski. W obiekcie ma powstać Państwowa Wyższa Szkoła Medyczna.

W grudniu ubiegłego roku prezydent Rybnika wraz z przewodniczącym Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego podpisali list intencyjny w tej sprawie z marszałkiem województwa śląskiego. Plany zakładają powstanie Instytutu Pielęgniarstwa z kierunkiem pielęgniarstwo oraz Instytutu Nauk o Zdrowiu z kierunkiem kosmetologia i dietetyka. Na każdym kierunku ma się kształcić 50 osób.

Według prognoz w 2033 roku zabraknie w Polsce 169 tysięcy pielęgniarek. Powołanie takiej uczelni ma pomóc w tej sytuacji.

– mówiliśmy w grudniu 2020 roku w Radiu 90.

To ważne, że na kampus wraca edukacja. Czujemy, że uczestniczymy w ważnym wydarzeniu, te miejsce dedykowane do tego, by była tu edukacja, było tu szkolnictwo wyższa, dzisiaj uzyskuje kolejny silny impuls ku temu, by te szkolnictwo wyższe się rozwijało. Ta inicjatywa województwa śląskiego pokazuje, że współpraca samorządu powiatowego, gminnego się po prostu opłaca.

– komentował Piotr Kuczera prezydent Rybnika.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj