Rybniccy żeglarze z sukcesami

Srebrny medal Agnieszki Dubiel i drugie miejsce rybnickiego klubu w Olimpiadzie Młodzieży! Olimpiada w Żeglarstwie rozegrana została w Dobrzyniu nad Wisłą. Zawodniczka TS Kuźnia Rybnik zdobyła medal w klasie Laser 4,7 dziewcząt! Cyprian Błaszczyk zakończył regaty tuż za podium, na 4 miejscu.

TS Kuźnia Rybnik zajął tym samym drugie miejsce w klasyfikacji klubowej!

Organizatorem tegorocznej już XIX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich było województwo łódzkie. Rywalizacja dzieci i młodzieży we wszystkich konkurencjach letnich odbywa się od początku czerwca, a żeglarstwo jest jedną z konkurencji zamykających całe to gigantyczne przedsięwzięcie. Regaty żeglarskie w czterech konkurencjach (Laser 4.7, Optimist, Cadet i BIC Techno) odbywała się w Dobrzyniu nad Wisłą. Jak co roku finałową imprezę poprzedzał cykl regat eliminacyjnych w trakcie których każdy zawodnik miał szansę wywalczyć dla siebie miejsce. TS Kuźnia Rybnik reprezentowało 13 zawodników, z całego śląska wystartowało aż 25!