Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnicka Czapka Św. Mikołaja bez wolontariuszy na ulicach. Jak można pomóc w tym roku?

Facebook Twitter

Rybnickie ulice bez wolontariuszy w czerwonych, mikołajkowych czapkach. Taki jest ten rok, rok w którym trwa walka z pandemią. Ale choć jest inaczej, nie oznacza to że akcja Młodzieżowej Rady Miasta z Rybnika została odwołana. Charytatywne działanie pod hasłem "Czapka Św. Mikołaja" ruszyło, bo pomoc wciąż jest potrzebna.

fot. pixabay JillWellington

Potrzebują jej głownie dzieci oraz starsi w naszym mieście, ci którzy mają trudną sytuację również w tym roku. Przede wszystkim jest to na pewno żywność, jest to wsparcie nieocenione zwłaszcza w trakcie świąt Bożego Narodzenia, bo jest to moment w którym wszyscy się jednoczą przy wspólnym stole podczas Wigilii, więc jest to rzecz potrzebna. Rok temu było to ponad pół tysiąca paczek, pełno małych dzieci i osób starszych, którym pomoc była potrzebna i ją od nas otrzymali. To świetne przeżycie podarować taką paczkę

-mówią Jan Pałasz i Cyprian Dziurowicz z Młodzieżowej Rady Miasta w Rybniku.

Jak można pomóc w tym roku?

W tym roku mamy zbiórkę internetową, można wpłacać datki na konto Stowarzyszenia Inicjatyw Młodzieży, ale również brać udział w aukcjach charytatywnych, które są na naszym Facebooku. Oczywiście potem te pieniądze bierzemy, idziemy do sklepów, kupujemy pełno często słodyczy, bo dzieci oczywiście najbardziej lubią słodycze, a to często jedyne prezenty jakie dostają w te święta. Kupujemy, później robimy ogromne paczki i zanosimy je dzieciom. Zawsze tutaj gdzieś te charakterystyczne postacie się pojawiały w mikołajkowych czapkach, szkoda, bo był to taki symbol Rybnika. Każdy mniej więcej kojarzył, że kiedy przychodził okres świąteczny, to pojawiali się wolontariusze, niestety w tym roku musimy to przenieść do internetu.

Akcja „Czapka Św. Mikołaja” trwa do 18 grudnia. Paczki przygotowane przez rybnicką młodzież trafią do potrzebujących tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Na fanpage’u Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika są aukcje, z których cały dochód zostanie przeznaczony na potrzebujących. Jednymi z fantów będą stroiki bożonarodzeniowe, vouchery do salonów kosmetycznych, obrazy, książki, a nawet rękodzieła rybnickich przedszkolaków i uczniów szkół.

Kolejnym sposobem, żeby wspomóc „Czapkę” jest przelew na konto bankowe:

  • Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieży
  • Numer konta: 55 1090 0088 0000 0001 4714 0850
  • Przelewów można dokonywać między 30 listopada a 18 grudnia bieżącego roku.

Do akcji włączyć się mogą także lokalni przedsiębiorcy, przekazując pieniądze oraz towary.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj