Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnicka inauguracja roku akademickiego tym razem już bez Uniwersytetu Śląskiego

Facebook Twitter

Dziś 1 października. To data, która nierozłącznie kojarzy się z inauguracją roku akademickiego. Ten kolejny będzie inny niż wszystkie poprzednie na rybnickim kampusie. Po latach obecności z Rybnika wyprowadził się Uniwersytet Śląski.

Po raz pierwszy do lat nie będzie możliwości kształcenia na kierunkach humanistycznych, znikają filologie i nauki społeczne. Przypomnijmy: batalia o pozostanie uczelni trwała kilka miesięcy. W myśl nowych przepisów, uczelnia powinna stworzyć na kampusie wydział zamiejscowy, a to wiązało się z dodatkowymi kosztami, na co Uniwersytetu nie było stać.

Nie bez znaczenia była także malejąca liczba studentów, ostatecznie senat uczelni zdecydował się na zamknięcie ośrodka w Rybniku. Życie nie lubi pustki, dlatego w budynkach opuszczonych przez UŚ urzędować będzie teraz Politechnika Śląska. Uczelnia od początku ma swoją siedzibę na rybnickim kampusie, teraz będzie dysponowała jeszcze jednym obiektem. Zgodnie z planami dziś ma nastąpić przejęcie budynku po Uniwersytecie. Studenci zyskają nowe miejsce do kształcenia, jednak jak zapowiadają władze Politechniki Śląskiej, przynajmniej na razie nie zostaną tam otwarte żadne nowe kierunki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj