Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnicka Karta Mieszkańca ma zapewnić tańsze bilety autobusowe, parkingowe. Obniżki obejmą TZR i MOSIR

Facebook Twitter

Poznaliśmy szczegóły dotyczące ulg i zniżek. Rybnicka Karta Mieszkańca "Rybka" decyzją władz miasta będzie obowiązywała od 8 marca.

karta mieszkańca

Karta mieszkańca – taniej za kulturę, taniej za sport

Zapewniać ma rybniczanom, jak i osobom płacącym podatki w Rybniku, zniżki w zakupie biletów na imprezy kulturalne czy sportowe. Tańsze mają też być bilety komunikacji miejskiej, parkingi i wizyty w muzeum:

Piotr Kuczera: W jednostkach kultury to rabat na poziomie 20% na wybrane wydarzenia własne. Teatr Ziemi Rybnickiej przewiduje np. zniżki specjalne. To będzie wydarzenia, o których będziemy informować, że z Rybnicką Kartą „Rybka” jest dużo taniej. Chcę powiedzieć o ciekawym rozwiązaniu komunikacyjnym, ponieważ wprowadzamy bilety roczne i kwartalne i to też w przeliczeniu na ilość dni ten bilet wychodzi dość konkurencyjnie.

Radio 90: A jeżeli chodzi o sport.

Piotr Kuczera: MOSiR proponuje, aby ceny biletów były o 10% niższe, ale też ciekawa rzecz 'happy hour” na obiektach tutaj będzie bilet jednorazowy normalny w cenie ulgowego. Myślę, że też dołączą lokalne firmy i będziemy tę ofertę stopniowo uzupełniać.

– mówił prezydent Rybnika Piotr Kuczera, z którym rozmawiał Arkadiusz Żabka. Dodajmy, że z kartą ” Rybka” o 20 procent tańsze mają być też zajęcia prowadzone w Teatrze Ziemi Rybnickiej i Domach Kultury.

Karta Mieszkańca ma upoważniać do zniżek:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2023