Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnicka policja apeluje: Uważajcie na drogach

Facebook Twitter

Rybniccy policjanci apelują o ostrożność na drogach. Wyższa temperatura i słoneczne dni powodują, że na drogach można spotkać więcej motocyklistów. Niestety, dochodzi również do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. "Minionej doby odnotowaliśmy 9 zdarzeń drogowych, w tym aż 2 wypadki. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych." - mówi rzecznik prasowa rybnickiej policji. 

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji. Jak już wiecie z wiadomości Radia 90, (Rybnik: Zderzenie motocykla z osobówką [AKTUALIZACJA]) wczoraj (14.09.), około godziny 12.40 w rejonie skrzyżowania ulicy Podmiejskiej z Maksymiliana w Rybniku, z tej przyczyny doszło do kolejnego poważnego wypadku. Na miejscu ustalono, że 59-letnia kobieta, kierująca samochodem marki Peugeot, jadąc Maksymiliana, w kierunku ulicy Podmiejskiej podczas manewru skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motocykliście. 38-latek próbując uniknąć zderzenia, gwałtownie zahamował, utracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Za rażące naruszenie przepisów i stworzenia zagrożenia dla motocyklisty, mundurowi zatrzymali kierującej pojazdem prawo jazdy.

Do kolejnego niebezpiecznego zdarzenia doszło o godzinie 15.45 w rejonie skrzyżowania ulicy Patriotów z ulicą Żurawia.

Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, kierująca oplem 23-letnia mieszkanka Rybnika nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 16-letniemu motorowerzyście. Małoletni z ogólnymi obrażeniami ciała został zabrany do WSS nr 3 w Rybniku. Na szczęście jego życiu i zdrowi nie zagraża niebezpieczeństwo. W tym przypadku mundurowi również zatrzymali kierującej osobówką prawo jazdy.

– mówi asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku

Z kolei na ulicy Mikołowskiej kierujący samochodem ciężarowym, 20-letni mieszkaniec Rybnika jadąc w kierunku centrum, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w osobówkę. W wyniku tego wypadku ranna została 27-letnia pasażerka fiata.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozważną i bezpieczną jazdę! Nadmierna prędkość, brak koncentracji i lekkomyślność to jedne z najczęstszych przyczyn poważanych zdarzeń na drodze. Pamiętajmy, że sami również mamy ogromny wpływ na własne bezpieczeństwo.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj