Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnicka policja dronem dzisiaj kontrolowała ulice. Wszystko dla bezpieczeństwa pieszych [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Od wczesnego poranka (20.03.) na drogach Rybnika i powiatu rybnickiego są przeprowadzone działania pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądają się, czy „niechronieni” łamią przepisy kodeksu drogowego.

fot. Policja Rybnik

Tym razem działania policjantów wspierane są również z powietrza, z wykorzystaniem drona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W ramach działań mundurowi obserwują skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne.

Policja przypomina, że zgodnie z nowym taryfikatorem obowiązującym od początku tego roku:

  • Za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub wchodzącemu na to przejście grozi mandat karny w wysokości 1500 zł.
  • Za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany, lub bezpośrednio przed tym przejściem grozi mandat karny w wysokości 1500 zł.
  • Za naruszenie przez kierującego pojazdem mechanicznym zakazu wyprzedzania pojazdu określonego znakiem drogowym grozi mandat karny w wysokości 1000 zł.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj