Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnicka policja obchodziła swoje święto [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

- To nie tylko praca, to misja – mówił o zawodzie policjanta zastępca komendanta wojewódzkiego policji – insp. Piotr Kucia. Rybniccy policjanci dzisiaj (09.07.) obchodzili święto Policji. Obchody zorganizowano w Centrum Kulturalno - Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach.

Były akty mianowania na wyższe stopnie i odznaczenia dla policjantów. Minutą ciszy uczczono śmierć nadkom. Krzysztofa Skowrona –  byłego zastępcy komendanta rybnickiej policji.
Nasza formacja ma sto lat, przez ten czas zmienialiśmy się, ale nasze zadania się nie zmieniły. Wykonują je wspaniali ludzie – mówił Piotr Kucia.

– W Rybniku koncentruje się życie towarzyskie regionu, to do naszego miasta przyjeżdżają osoby z okolicznych miejscowości. Tu chcą się bawić, spędzać czas, niestety dochodzi też do różnych zdarzeń, w których musimy interweniować – mówi Radiu 90 komendant miejski Policji w Rybniku, mł. insp. Rafał Głuch, któremu podlega 420 funkcjonariuszy oraz 40 pracowników cywilnych.

Na uroczystości nie zabrakło bliskich policjantów, ich rodzin i znajomych. Szczególna uroczystość w stulecie powstania Policji Państwowej – mówili bliscy.

– mówili Janowi Baczy krewni i znajomi policjantów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2022