Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnicka prokuratura bada sprawę zamieszek przed klubem

Facebook Twitter

Rybnicka prokuratura bada sprawę ubiegłotygodniowych zamieszek, do jakich doszło przed klubem Face2Face w Rybniku. W sprawie prowadzone są trzy wątki.

Pierwszy to działanie policji i sprawdzenie, czy doszło do przekroczenia przez nią uprawnień, materiały trafiły Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, która ma wyznaczyć inną jednostkę niż Rybnik do prowadzenia tej sprawy.

Dwa kolejne wątki to zatrzymanie trzech osób, którym zarzuca się naruszenie nietykalności policjantów oraz postępowanie wobec właściciela klubu w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa polegającemu na sprowadzeniu niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób po wprowadzeniu zagrożenia epidemiologicznego.

Cały czas zbierane są materiały, właściciele nie byli do tej pory przesłuchani. Zapowiadają oni na dzisiaj (5.02.) otwarcie klubu. Prokuratura Rejonowa w Rybniku nie komentuje zapowiedzi rybnickiego lokalu. Przypomnijmy, lokal przy ulicy Wiejskiej decyzją Sanepidu został zamknięty w miniony weekend. W centrum Rybnika doszło do zamieszek z policją.

O spokój kilka godzin temu zaapelował prezydent Rybnika Piotr Kuczera, pisząc do obu stron konfliktu, że agresja i przemoc nie rozwiązują problemów.

❗ Z doniesień w mediach wynika, że dziś ma odbyć się impreza w klubie Face 2 Face.
Wiele wskazuje na to, że emocje są…

Opublikowany przez Piotra Kuczerę Piątek, 5 lutego 2021

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 marca 2021