Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnicka Rada Kobiet w nowej formule od 2021 roku

Facebook Twitter

Nowa odsłona Rybnickiej Rady Kobiet. Trzeba zmienić zasady jej funkcjonowania, bo w połowie kadencji większość z dotychczasowych członkiń złożyła rezygnację. W organizacji zdecydowały się pozostać dwie rybniczanki. To Hanna Kustra i Barbara Płaczek.

Jak tłumaczyła mi Monika Glosowitz, do tej pory przewodnicząca rady:

Powodem rezygnacji był brak wspólnego stanowiska pomiędzy członkiniami rady a władzami miasta, głównie w temacie walki ze smogiem.

Przez dwa lata funkcjonowania rady nie wypracowano wspólnej komunikacji, a obie strony różnią się w poglądach, co według pań widać było w czasie międzynarodowej konferencji SMOG SZOK, jaka w październiku odbyła się na terenie kampusu, a w czasie której przedstawiono wyniki badań belgijskiego profesora, który sprawdził poziom czarnego węgla w organizmach najmłodszych.

W nowej formule organizacja ma zacząć działać od 1 stycznia. Rybnicką Radę Kobiet od 2021 roku ma tworzyć 7 pań: trzy będą wskazane przez prezydenta miasta, a 4 zostaną wybrane spośród kandydatek zgłoszonych w ramach naboru. W dalszym ciągu rada działać będzie m.in. na rzecz równouprawnienia i przeciwdziałania wszelkim formom dyskryminacji, zajmować się będzie ochroną zdrowia i walką ze smogiem oraz będzie przeciwdziałać przemocy w rodzinie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj