Rybnicka szpadzistka najlepsza w zawodach Pucharu Europy Kadetek w Bratysławie

Anna Mroszczak okazała się bezkonkurencyjna w stawce ponad 180 zawodniczek, stanęła na pierwszym stopniu podium i wysłuchała Mazurka Dąbrowskiego. Jak przebiegał turniej dla rybniczanki, która jeszcze w tym tygodniu wyjeżdża na Puchar Świata Juniorek do Moedling w Austrii?

W walkach grupowych wygrała cztery z sześciu pojedynków, w kolejnej rundzie pokonała szpadzistki z Węgier, Ukrainy i Francji. Półfinałowy pojedynek rybniczanka zakończyła na swoją korzyść zwyciężając francuzkę Oceane Tahe 15:9. Finał z Rosjanką Iriną Ochotnikową był bardzo zacięty, jednak więcej sił w końcówce zachowała Mroszczak, która wygrała 15:13. Zwycięstwo w turnieju w Bratysławie to największe osiągnięcie zawodniczki RMKS-u Rybnik na arenie międzynarodowej. Obecnie zajmuje ona siódme miejsce w klasyfikacji Europejskiej Federacji Szermierczej wśród kadetek.