Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnicka tężnia bije rekordy popularności! Gdzie parkować? [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

Jak na razie parking trzeba dzielić z TIR-ami, które często korzystają z niego, obsługując jedno z rybnickich przedsiębiorstw. Trwają rozmowy jak rozwiązać ten problem. Rzecznik Urzędu Miasta w Rybniku - Agnieszka Skupień, zachęca do korzystania z innych okolicznych parkingów wokół rybnickich błoni.

Budowa tężni w dzielnicy Paruszowiec-Piaski na terenie byłego kąpieliska, które od wielu lat było zaniedbane, okazało się strzałem w dziesiątkę:

Inwestycja warta 2,2 mln złotych powstała w ramach budżetu obywatelskiego. Projekt napisała Helena Szuleka, przewodnicząca Zarządu Rady Dzielnicy Paruszowiec-Piaski:

Ja napisałam projekt na tą tężnie. Oglądałam w Radlinie, tam troszeczkę mi się to nie podobało, za blisko drogi, natomiast uważam, że tu jest przepiękne miejsce i to właściwie jeszcze podpowiedział nam trochę śp. Pan Student. Ja miałam lokalizację na błoniach albo tu. Pan Student zadecydował, że jednak tu jest lepiej. Super, to jest coś wspaniałego i to jest naprawdę potrzebne. Tu w niedzielę szpilki się nie da wcisnąć, tu jest tyle ludzi.

Z tężni dumny jest również rybnicki radny Andrzej Oświęcimski:

Na razie solankę czuję i zadowolenie, że coś takiego powstało. Moim marzeniem pracując w samorządzie było to, żeby ten zaniedbany rejon basenu starego na Paruszowcu, który kiedyś dawał przyjemności, rozrywkę mieszkańcom, pracownikom Huty Silesia, żeby coś tu się działo. Przypomina Pan redaktor sobie, jak tu staliśmy w chaszczach kilka lat temu? zastanawialiśmy się, co tu się stało i co tu z tym by można było zrobić. No i się udało coś zrobić.

To dopiero początek atrakcji, wokół tężni ma powstać rosarium, place zabaw i park linowy. Jak wygląda tężnia? Zobacz to na filmie!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2024