Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnicka tężnia rusza w ten weekend

Facebook Twitter

Magistrat właśnie zapowiedział koniec prac przy obiekcie z solanką, wybudowanym w ramach budżetu obywatelskiego w dzielnicy Paruszowiec- Piaski. Rybnicka tężnia ma postać budowli o ścianach i dachu pokrytych blachą cynkową lub łupkiem włókno-cementowym. Serce obiektu stanowi konstrukcja z drewna i gałęzi tarniny, na które spływa solanka.

fot.L.Tyl/ rybnik.eu

Całość dopełniają ekrany chroniące przed nadmiernym nasłonecznieniem i deszczem oraz posadzka z kostki granitowej lub betonowej. Tężnia solankowa to główną atrakcją mającego tam powstać parku.

Docelowo na obszarze o powierzchni 3,7 hektara, wykonane zostaną ścieżki, alejki i miejsca rekreacji. Nie zabraknie małej architektury parkowej. Park będzie oświetlony i monitorowany. Kolejne etapy przedsięwzięcia będą realizowane sukcesywnie.

Przypomnijmy, że wart milion złotych projekt budowy tężni w Rybniku powstał dzięki inicjatywie mieszkańców, którzy potrzebę funkcjonowania w mieście takiej właśnie instalacji zgłosili w ramach budżetu obywatelskiego 2017. Dodatkowo, w ramach inwestycji miasto przeznaczyło również dodatkowe środki na zagospodarowanie terenu wokół tężni. Powstaje tam m.in. układ komunikacyjny łączący tężnię z parkingiem przy ul. Mikołowskiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj