Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Rybnicka Wyszukiwarka Odpadów. Jak to działa?

Rybnicka wyszukiwarka odpadów już działa. To narzędzie, jakie znajdą mieszkańcy na stronie rybnik.eu oraz w aplikacji halo!Rybnik. Mogą tam sprawdzić jak prawidłowo segregować śmieci.

Rybnicka Wyszukiwarka Odpadów
fot.pixabay.com

Szacowany czas czytania: 01:33

Rybnicka Wyszukiwarka Odpadów. Jak to działa?

Jak tłumaczą urzędnicy, wpisując nazwę odpadu w okienku wyszukiwarki, dostajemy pełen opis dotyczący sposobu segregacji. To pomocne w przypadku problematycznych śmieci, co do których możemy mieć wątpliwość jak się go pozbyć, np. opakowania ze styropianu- do plastiku czy zmieszanych? Rybnicka Wyszukiwarka Odpadów jest wciąż aktualizowana, urzędnicy proszą, by zgłaszać problematyczne odpady.

Gdzie znaleźć wyszukiwarkę ?

Na stronie internetowej: www.rybnik.eu w zakładce Odpady komunalne – Segregacja odpadów
W aplikacji halo!RYBNIK (do pobrania bezpłatnie ze sklepów internetowych)

Jak działa wyszukiwarka?

Wpisując nazwę odpadu w okienku wyszukiwarki (wystarczą co najmniej 3 litery) wybieramy problematyczny odpad, po jego naciśnięciu pokazuje się pełen opis dotyczący sposobu segregacji danego odpadu (np. butelka szklana: szkło, PSZOK)

Baza odpadów jest aktualizowana kilka razy w tygodniu. Tworzymy ją wspólnie z użytkownikami.

Nie znalazłeś odpowiedzi w wyszukiwarce?

Selektywna zbiórka odpadów to nasz wspólny obowiązek, który ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania systemu gospodarki odpadami i aby się z niego dobrze wywiązać potrzebne jest zaangażowanie nas wszystkich.

Większość produktów dostępnych na rynku wykonana jest z tworzyw sztucznych, szkła, papieru oraz metali, czyli z materiałów, które możemy ponownie wykorzystać. Jednak aby móc odzyskać surowce ze zużytych wyrobów i ich opakowań, należy segregować odpady.

Niektórych odpadów wrzucanych do odpadów zmieszanych nie uda się rozdzielić. Papier zostanie zanieczyszczony odpadami mokrymi, szkło potłuczone na małe kawałeczki, a odpady biodegradowalne zostaną zmieszane z innymi. Odpady niebezpieczne jakimi są np. baterie, także nieodwracalnie zanieczyszczą wartościowe surowce.

Czytaj także: