Rybnicki Budżet Obywatelski. Sprawdź jak zagłosować
W poniedziałek (3.10) rusza głosowanie w Budżecie Obywatelskim w Rybniku, do głosowania dopuszczono 10 projektów ogólnomiejskich i 41 projektów lokalnych (dzielnicowych).
Mieszkańcy przez cały następny tydzień będą mogli oddać głos na jeden projekt ogólnomiejski i na jeden dzielnicowy
– mówi zastępca prezydenta Rybnika Piotr Masłowski, posłuchaj o głosowaniu:
Co nowego wśród projektów?
Piotr Masłowski: W Budżecie Obywatelskim Rybnika w tym roku pojawiły się projekty nieinwestycyjne o dużym zasięgu, w zakresie kultury czy zdrowia. Wcześniej tego nie było, moim zdaniem to pokazuje zmianę myślenia o budżecie obywatelskim. Że będzie mniej projektów na budowę np. siłowni na wolnym powietrzu, bo już chyba jesteśmy tym nasyceni, ale też pojawia się problem- związany bezpośrednio z odpowiedzialnością za miasto, że postawić to jedno, a trzeba to utrzymywać. Nowe grupy zaczęły zgłaszać projekty, na początku były to Rady Dzielnic, teraz pojawiają się grupy inicjatywne, które nie są związane z miejską tkaną, mówię o radnych i Radach Dzielnic właśnie.
Głosować będzie można od 3 do 9 października.
Opisy projektów znajdziesz na stronie: budzet-obywatelski.rybnik.eu/projekty
Szczegóły dotyczące głosowania w budżecie obywatelskim 2023
Każdy mieszkaniec Rybnika może zagłosować na jeden projekt lokalny – bez względu na dzielnicę swojego zamieszkania oraz jeden projekt ogólnomiejski.
- Głosowanie przez Internet na projekty do budżetu obywatelskiego Miasta Rybnika na 2023 rok trwać będzie w terminie 3 – 9 października br., na stronie internetowej www.budzet-obywatelski.rybnik.eu
- Głosowanie poprzez oddanie głosu na karcie do głosowania i wrzucenie karty do urny odbędzie się w: Punkcie Informacji Miejskiej halo!Rybnik przy ul. Jana III Sobieskiego 20, w dniach 3 – 9 października br. oraz w wybranych rybnickich szkołach, instytucjach kultury oraz jednostkach OSP.
Punkty stacjonarnego głosowania w budżecie obywatelskim
- Punkt Informacji turystycznej halo!Rybnik, ul. Jana III Sobieskiego 20
poniedziałek, 3 października, godz. 10.00-18.00
wtorek, 4 października, godz. 10.00-18.00
środa, 5 października. godz. 10.00-16.00
czwartek, 6 października, godz. 10.00-18.00
piątek, 7 października, godz. 10.00-18.00
sobota, 8 października. godz. 10.00-16.00
niedziela, 9 października. godz. 10.00-16.00
- Rybnickie szkoły, instytucje kultury
poniedziałek, 3 października
Boguszowice Stare
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Rybniku ul. Stanisława Małachowskiego 44
godz. 14.00-18.00
Gotartowice
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 20 im. Harcerzy Buchalików w Rybniku ul. Ziołowa 3
godz. 14.00-18.00
Kłokocin
Szkoła Podstawowa nr 19 w Rybniku ul. Włościańska 39e
godz. 14.00-18.00
Ligota-Ligocka Kuźnia
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II ul. Karola Miarki 74
godz. 14.00-18.00
Kamień
Szkoła Podstawowa nr 28 im. Alojzego Szewczyka w Rybniku ul. Alojzego Szewczyka 6
godz. 14.00-18.00
wtorek, 4 października
Smolna
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 34 im. Ireny Sendlerowej w Rybniku ul. Władysława Stanisława Reymonta 69
godz. 14.00-18.00
Zamysłów
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 w Rybniku ul. Wodzisławska 123
godz. 14.00-18.00
Popielów
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 14 w Rybniku ul. Leopolda Staffa 42a
godz. 14.00-18.00
Radziejów
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 14 w Rybniku ul. Kręta 20
godz. 14.00-18.00
Meksyk
Zespół Szkół Budowlanych ul. Świerklańska 42
godz. 14.00-18.00
środa, 5 października
Maroko-Nowiny
Bushido
ul. Floriańska 1
godz. 14.00-18.00
Chwałęcice
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 15
ul. Gzelska 7
godz. 14.00-18.00
Orzepowice
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Rybniku
ul. Borki 37d
godz. 14.00-18.00
Zebrzydowice
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 w Rybniku
ul. Maksymiliana Buhla 3
godz. 14.00-18.00
czwartek, 6 października
Paruszowiec-Piaski
Szkoła Podstawowa nr 3 im. św. Stanisława Kostki w Rybniku
ul. Wolna 17
godz. 14.00-18.00
Wielopole
Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi
nr 1 w Rybniku
ul. Gliwicka 105
godz. 14.00-18.00
Rybnik-Północ
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Rybniku
ul. dr Mariana Różańskiego 14a
godz. 14.00-18.00
piątek, 7 października
Golejów
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Rybniku
Komisji Edukacji Narodowej 29
godz. 14.00-18.00
Ochojec
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 im. Jana Pawła II w Rybniku
ul. Bernarda Kuglera 8a
godz. 14.00-18.00
Rybnicka Kuźnia
Szkoła Podstawowa nr 15 im. ks. Prałata Konrada Szwedy
ul. Rybacka 55
godz. 14.00-18.00
sobota, 8 października
Chwałowice
Dom Kultury w Rybniku- Chwałowicach
ul. 1 Maja 91 B
godz. 14.00-18.00
Niedobczyce
Dom Kultury w Rybniku-Niedobczycach
ul. Barbary 23
godz. 14.00-18.00
niedziela, 9 października
Niewiadom
Zabytkowa Kopalnia Ignacy
ul. Ignacego Mościckiego 15
godz. 11.00-18.00
Boguszowice Osiedle
Dom Kultury w Rybniku-Boguszowice
pl. Pokoju 1
godz. 14.00-18.00
Czytaj także: