Rybnicki Futsal na dobrej pozycji

Pokonały Mistrza Polski i awansowały do finału Pucharu Polski. Mowa o piłkarkach nożnych futsalowej drużyny TS ROW-u Rybnik.

futsal

Futsalowa drużyna TS ROW-u Rybnik w finale Pucharu Polski

Wczoraj w hali rybnickiego ekonomika zmierzyły się ze świeżo upieczonym mistrzem kraju Rekordem Bielsko-Biała, faworytem meczu nie były, a mimo to pewnie wygrały 5:1. Już do przerwy TS ROW prowadził 2:0, w drugiej części meczu rybniczanki strzeliły jeszcze trzy bramki, na co zespół gości odpowiedział tylko jednym trafieniem.

futsal

Po jednej bramce zdobyły Petra Zdechovanova i Katarzyna Jasińska, hat-trickiem popisała się Agata Sobkowicz. Czy przed meczem wierzyła w zwycięstwo?

Petra Zdechovanova: Szczerze mówiąc, miałam taki sen dzisiaj w nocy, natomiast stresowałam się od rana. Myślę, że nie spodziewałam się takiego wyniku. Spodziewałam się walki i to, że oddamy serducho na boisku, też to zrobiłyśmy. Te pierwsze minuty, myślę, że byłyśmy bardzo zestresowane, to było widać. Potrzebowałyśmy trochę tych minut złapać, żeby spokojnie wyczuć tą grę. I myślę, że kibice mogą być zadowoleni. My jesteśmy bardzo.

Katarzyna Jasińska: Cieszymy się z awansu. Taki był cel. Myślę, że ten puchar był takim dodatkiem i nie spodziewałyśmy się tego, że będziemy grały w finale, że pokonamy mistrza Polski świeżo upieczonego, więc jest mega radocha. No i kibice znowu ten klimat, więc jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam tutaj wrócić i znowu poczuć te emocje.

W finale pucharu Polski TS ROW zmierzy się AZS UAM Poznań. Zespoły rozgrają dwumecz, drużyna, która okaże się w nim lepsza, sięgnie po trofeum. Terminy spotkań nie zostały na razie ustalone.

futsal

TS ROW Rybnik – Rekord Bielsko-Biała 5:1 (2:0)
Bramki: Petra Zdechovanova (17.), Agata Sobkowicz (20., 23., 33.), Katarzyna Jasińska (30.) – Klaudia Kubaszek (39.)
TS ROW: Andżelika Dąbek, Edyta Botor, Katarzyna Jasińska, Maja Stopka, Agata Sobkowicz – Jessica Pluta, Petra Zdechovanova, Magdalena Łuczak, Marlena Jaszyk – Blanka Cyganek, Pamela Drożdż