Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnicki Mundial dla Dzielnic: Chwałęcice i Ochojec w półfinałach

Facebook Twitter

Za nami inauguracja rozgrywek w ramach Mundialu dla Dzielnic w Rybniku. W grupie B, w której zmierzyły się ze sobą reprezentacje Północy, Niedobczyc, Chwałęcic i Ochojca, doszło do wielu niezwykle ciekawych pojedynków. Turniej ma charakter amatorski i jest znakomitą okazją do integracji mieszkańców dzielnic. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa.

mat. prasowy

Organizatorzy postarali się o oprawę godną prawdziwego Mundialu – mecze rozgrywane były piłką Adidas Rihla, czyli repliką oficjalnej piłki tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze, zaś zgłoszone drużyny walczą o replikę Pucharu Świata FIFA.

Sportowa rywalizacja w grupie B była niezwykle zacięta. Już na tym etapie spotkały się m.in. mistrzowie z 2016 roku (Ochojec), wicemistrz turnieju z 2020 roku (Północ) i brązowi medaliści ostatniej edycji (Chwałęcice).

mat. prasowy

mat. prasowy

Faworytem była ekipa z Chwałęcic, w której grali zawodnicy z C-klasy (w tegorocznych zawodach jest to dopuszczalne). O drugie miejsce rywalizowali w ostatnim spotkaniu piłkarze z Ochojca i Północy. Minimalnie lepsi okazali się ochojczanie, którzy awansowali do półfinału. Z meczu na mecz rozkręcała się drużyna Niedobczyc, jednak mimo bardzo dobrej gry nie udało im się zdobyć nawet punktu, co pokazuje jak wysoki poziom prezentowały reprezentacje dzielnic w tym roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj