Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Rybnicki Półmaraton w Koronie

Facebook Twitter

Rybnicki Półmaraton Księżycowy znalazł się w elitarnym gronie biegów na Śląsku. W przyszłym roku wystartuje cykl PKO Korona Śląskich Półmaratonów. Na cały cykl składa się 6 półmaratonów organizowanych w naszym województwie od lat.

Organizatorom udało się pozyskać sponsora tytularnego i zrzeszyć najbardziej popularne biegi. Są to półmaratony w Katowicach, Gliwicach, Bytomiu, Piekarach Śląskich oraz Półmaraton Dookoła Jeziora Żywieckiego, oraz Rybnicki Półmaraton Księżycowy. Udział w rywalizacji, poza opłatami startowymi w poszczególnych biegach, jest bezpłatny, a prowadzona będzie osobna klasyfikacja PKO Korony Śląskich Półmaratonów.

Ważna informacja dla biegaczy – aby zostać sklasyfikowanym, trzeba będzie pobiec w czterech z sześciu biegów. Przypomnijmy, że Rybnicki Półmaraton Księżycowy w tym roku był organizowany już po raz 10. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem, ma swoją oprawę, jest Strefa Małego Biegacza, miasteczko gdzie odbywają się koncerty, a o 22.00 startuje bieg główny. Jego trasa od tego roku prowadzi dwoma pętlami po 10 kilometrów.

W przyszłym roku PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy odbędzie się w ostatnią sobotę czerwca (27.06). Cały cykl PKO Korony Śląskich Półmaratonów wystartuje w marcu w Żywcu i zakończy się w październiku w Gliwicach.

Daty biegów, które znalazły się w PKO Koronie Śląskich Półmaratonów:

– 21. PKO Półmaraton Dookoła Jeziora Żywieckiego (29.03.)
– PKO Półmaraton Katowicki (9.05.)
– 11. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy (27.06.)
– 2. PKO Piekarski Półmaraton (18.07.)
– 12. PKO Bytomski Półmaraton (19.09.)
– 7. PKO Półmaraton Gliwicki (24.10.)

Szczegółowy regulamin na www.pkokoronaslaska.pl.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2020