Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnicki szpital odpowiada w sprawie rehabilitacji

Facebook Twitter

Zakażenia koronawirusem wśród pacjentów i personelu przyczyną wypisów chorych do domów. W Radiu 90 wracamy do sytuacji na oddziale rehabilitacji neurologicznej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku. Jak wiecie z naszych wiadomości: w poniedziałek (26.10.) z godziny na godzinę pacjenci oraz ich rodziny dowiadywali się, że wracają do domów.

Rzecznik rybnickiego szpitala, Michał Sieroń w odpowiedzi na nasze pytania na temat sytuacji na oddziale rehabilitacji neurologicznej poinformował, że działalność całego oddziału rehabilitacyjnego została wstrzymana w związku z organizowaniem oddziału dla chorych na COVID-19. Fizjoterapeuci ćwiczą z pacjentami na innych oddziałach szpitala tam, gdzie leżą chorzy.

Chorzy zostali wypisani do domów. ”Pacjenci płakali, jak ich wypisywali z oddziału”

Dodatkowo zakażenia koronawirusem pojawiły się wśród personelu i pacjentów neurologii, dlatego ci z negatywnymi wynikami zostali wypisani do domów, a osoby dodatnie przeniesiono na oddział covidowy. Równocześnie rzecznik szpitala zaznacza, że nie było wśród nich pacjentów w stanie zagrożenia życia.

Rehabilitacja pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi zostanie wznowiona niezwłocznie po powrocie personelu do pracy po zakończonej kwarantannie

– takie zapewnienie płynie z rybnickiego szpitala.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lipca 2022