Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnicki Telefon Seniora z tytułem Wolontariusza Roku 2021 Subregionu Zachodniego

Facebook Twitter

Ta nagroda ma dodać im skrzydeł. Rybnicki Telefon Seniora z tytułem Wolontariusza Roku 2021 Subregionu Zachodniego. Nagrody przyznano w czwartek (9.12.) na uroczystej gali, jaka odbyła się w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach.

Statuetka dla seniorów odbierających telefony od innych starszych mieszkańców regionu była dla nich zaskoczeniem:

Mamy wolontariusza roku! To jest bardzo ważne…

-powiedzieli: Stefania Foraiter, Grażyna Zupka, Elżbieta Śmigowska i Kazimierz Panek z Rybnickiego Telefonu Seniora.

Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 10 zgłoszeń: 4 w kategorii wolontariat indywidualny i 6 w kategorii grupy wolontariackie. W tej ostatniej nagrodę zdobyło Szkolne Koło Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Leszczynach:

 Alina Plaza-Kierstein: Myślę jako opiekun wolontariatu szkolnego, że ta nagroda zmotywuje młodych ludzi do dalszej pracy, jest dla nich pochwałą tego co robią, takim sposobem docenienia ich, zauważenia, największą motywacją do tego żeby nie przestawali, nie poddawali się i działali dalej. To jest budujące, że te dzieci chcą i możemy to wykorzystać w różnego rodzaju akcjach i działalnościach.

-mówi opiekunka szkolnego koła z SP3 w Leszczynach.

W kategorii wolontariat indywidualny nagrodę zdobył Tomasz Kuryłowicz z Raciborza, m.in. za działanie w Szlachetnej Paczce i WOŚP-ie, z jego inicjatywy powstał plac zabaw na Czekoladowej, jest założycielem Stowarzyszenia Artystyczno-Społecznego Pracownia Przyszłości. W jego imieniu nagrodę odebrała żona, Halina:

To jest nasze życie codzienne, bo zazwyczaj jest tak, że nie mamy dnia wolnego, bo zawsze się coś dzieje i gdzieś jesteśmy, czy to w magazynie żywności który prowadzimy na co dzień, czy jak działa WOŚP, Szlachetna Paczka, myśmy zawsze udzielali się w pomocy. Tomasz był nawet liderem w Szlachetnej Paczce. To jest nasze życie codzienne, nasze dzieci też zaczynają działać w wolontariacie. To jest praca całej naszej rodziny.

W tej edycji kapituła konkursowa przyznała też 3 wyróżnienia, m.in. Denisowi Bichlerowi, który stworzył stronę internetową do zarządzania wolontariatem w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rybniku:

Denis Bichler: Same zaangażowanie w wolontariat stało się przypadkowo, przyjaciółka zapytała czy nie chciałbym brać udziału w jednej akcji, pomyślałem ”czemu by nie”-  tak rozpoczęła się cała historia. Było spotkanie wolontariuszy zorganizowane przez koordynatorów i wpadłem wtedy na pomysł, że zrobię stronę która usprawni pracę koordynatorom i do dzisiaj pracuje i działa ta strona. Sam ją napisałem, wszystko stworzyłem od podstaw i koordynatorzy i wolontariusze są bardzo zadowoleni z tego ułatwienia w tej pracy. To wyróżnienie bardzo motywuje żeby działać dalej, przez wolontariat zaczerpnąłem innych tematów, np. działam w samorządzie szkolnym, jestem radnym, więc coraz bardziej idę i działam.

Wyróżnienia przyznano też szkolnym kołom wolontariatu: ze Szkoły Podstawowej nr 34 z Rybnika i I LO z Wodzisławia.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2024