Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnicki ZUS ostrzega przed oszustami!

Facebook Twitter

Nie podawaj swoich danych osobowych, numeru PESEL, ani numeru świadczenia emerytalno-rentowego. Rybnicki oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ostrzega: w regionie pojawili się oszuści! Dane osobowe są potrzebne oszustom, by dokonać kradzieży lub do zawarcia niekorzystnych umów. Pukają do drzwi osób chorych, emerytów i rencistów.

Z informacji od mieszkańców regionu, jakie dotarły do rybnickiego oddziału ZUS-u wynika, że oszuści żądali od nich okazania dowodu tożsamości, podania numeru PESEL, ale też innych danych.

Ostrzegamy i przypominamy, że pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych rzeczywiście mogą odwiedzić każdego z nas, ale tylko, by skontrolować czy prawidłowo wykorzystujemy zwolnienie chorobowe.

Legitymują się przy tym imiennym upoważnieniem, a  przede wszystkim dane osobowe kontrolowanej osoby, jej numer PESEL, numer świadczenia są im doskonale znane.

Pracownicy ZUS-u w domach klientów nie proponują wyliczenia emerytury, nie wyliczają im świadczeń, ani nie sprawdzają przebiegu ubezpieczenia. Nie dzwonią też, by w tym celu umówić się na spotkanie w mieszkaniu.

Jeśli ktoś podaje się za pracownika ZUS-u i puka do drzwi emeryta, można przypuszczać, że kłamie. O wszystkich takich przypadkach należy zawiadomić policję.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2021