Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnickie Dni Integracji – wielki finał na kampusie [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Dziś bawią się na kampusie. Jest taniec, śpiew, zajęcia plastyczne, dmuchańce. Trwa piknik na finał tegorocznych Rybnickich Dni Integracji.

Rybnickie Dni Integracji

Rybnickie Dni Integracji już po raz siódmy

Był barwny korowód, który przeszedł ulicami miasta, jest taniec i wspólnie śpiewanie. Na terenie kampus w Rybiku trwa wielki piknik wieńczący Rybnickie Dni Integracji.

Wydarzenie jest organizowane już po raz siódmy. To wydarzenie, które łączy różne środowiska -mówi Agnieszka Antosz – dyrektorka Zespołu Szkolno-Rewalidacyjnego Szkoła Życia w Rybniku:

Agnieszka Antosz: Ta impreza bardzo łączy. W tym roku łącze nie tylko placówki szkolnictwa specjalnego, instytucje, które na co dzień zajmują się osobami z niepełnosprawnościami, osobami starszymi, ale również placówki ogólnodostępne, dzieci i młodzież z przedszkoli i ze szkół podstawowych,  również ze szkół średnich. I to jest ukłon w ich stronę. Jeden taki dzień właśnie po to, żeby było radośnie, żebyśmy się wszyscy mogli spotkać, ponieważ znamy się na co dzień, ale tak jak pani mówi i trochę od tej strony terapeutycznej. Czas na to, żeby również pobyć ze sobą radośnie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, o które tak bardzo żeśmy się martwili, nie ukrywam  i w takim gronie bardzo życzliwych, bardzo życzliwych nam osób, które które znamy również w innych działań. (…)

Dla nas to przede wszystkim okazja, by się spotkać, pobawić, wyjść z domu – mówią rodzice i opiekunowie niepełnosprawnych:

Na kampus tanecznym krokiem maszerował także pan Grzegorz, wraz w wózku pchał swoją 14-letnią córkę Wiktorię. Oboje są miłośnikami biegania, uczestniczą w wielu lokalnych biegach przełajowych.

Nie wiem ile kilometrów w tym roku mamy, ale przeciętnie, miesięcznie robimy po 200 kilometrów. Biegamy, bo lubimy, jest to dla nas forma rozrywki, dla niej także forma rozrywki i rehabilitacji – jest kontakt z ludźmi, z przyrodą, tu jakiś wiatr, trochę potrzęsie. (…) Dni Integracji to fajne wydarzenie, można się zintegrować z zdrowymi, zdrowi mogą zobaczyć, że my istniejącymi na tym świecie, nie jesteśmy schowani po pokojach, po piwnicach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj