Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnickie Dni Promocji Zdrowia rozpoczną się w środę

Facebook Twitter

To propozycja dla całych pokoleń. Od środy (22.05.) ruszają Rybnickie Dni Promocji Zdrowia. Przez trzy dni będzie można wykonać podstawowe badania, skonsultować się ze specjalistami, a także powtórzyć podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.

To już 20. edycja tych spotkań, organizowanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rybniku:

Co roku liczba mieszkańców korzystających z Dni Promocji Zdrowia jest niebagatelna, to zawsze kilkaset osób razy tych dwadzieścia lat, to daje nam liczbę nawet kilkunastu tysięcy osób. Chodzi nam o to, by od najmłodszych lat kształtować wśród dzieci, młodzieży, a także dorosłych pewne nawyki, działania, które będą wiązały się z tym, by zdrowo i dobrze żyć.

– powiedziała Radiu 90 Lidia Lazar, wicedyrektor rybnickiego sanepidu. Bo dni promocji zdrowia to przede wszystkim profilaktyka:

Mieszkańcy Rybnika będą mogli skorzystać z badań medycznych, konsultacji ortopedycznych, dermatologicznych, dietetycznych, psychologicznych, pedagogicznych. Będą temu towarzyszyły badania. Będzie można sporo dowiedzieć się na temat swojej stopy, kręgosłupa, a zatem na co dzień niespecjalnie o to dbamy. Będzie to więc okazja, by się zatrzymać nad tymi elementami naszego ciała, dzięki którym funkcjonujemy.

– wymienia Mariola Kujańska, przewodnicząca Regionalnego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej w Rybniku. Ta organizacja dąży do tego, by w mieście funkcjonować zaczęli „młodzieżowi liderzy zdrowia”. Dlatego także młodych ludzi udało się włączyć w organizację dni promocji zdrowia:

Będzie to młodzież głównie z Ochotniczego Hufca Pracy, która będzie częstowała warzywami, owocami, zdrowymi kanapkami, a jeżeli trzeba będzie się zaopiekować dziećmi, to również będzie taka możliwość. Zapraszamy więc całe pokolenia. (…)

Badania i konsultacje będą prowadzone na terenie NZOZ-u „Puls Med” przy ulicy Grunwaldzkiej 66. Harmonogram dostępny TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021