Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnickie Dni Promocji Zdrowia: z jakich badań i porad można skorzystać?

Facebook Twitter

USG piersi czy EKG - to jedne z najczęściej wybieranych badań, które wykonują uczestnicy Rybnickich Dni Promocji Zdrowia. Cykl bezpłatnych konsultacji medycznych rusza w środę (22.05.) i potrwa trzy dni.

W tym czasie w NZOZ-ie „Puls Med” przy ulicy Grunwaldzkiej 66 mieszkańcy będą mieli dostęp do specjalistów:

Konsultacje lekarskie. W czwartek będzie to lekarz ortopeda. Jeżeli jesteśmy przy czwartku, to zapraszam również na EKG. W piątek zapraszam na USG piersi oraz porady lekarza opieki paliatywnej i lekarza-dermatologa.

– wymienia Wioletta Kosiba, kierownik przychodni, w której zorganizowano tegoroczne Rybnickie Dni Promocji Zdrowia. Z czego można skorzystać?

W środę i w piątek zapraszam wszystkich, również dzieci, na bezpłatne badania krwi, w tym morfologię. Będą również pakiety badań, w bardzo atrakcyjnej cenie – 8 złotych. Zapraszam na masaże i porady fizjoterapeutów, codziennie. Każdego dnia będzie również możliwość zbadania ostrości widzenia oraz ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Szczególnie bogatą ofertę badań przygotowano dla kobiet:

Będą prezentowane programy wczesnego wykrywania raka piersi i raka szyjki macicy. Będzie palpacyjne badanie piersi. Jeśli chodzi o badanie piersi, to jest to badanie przeważnie płatne i kolejki są bardzo duże. W zeszłym roku mieliśmy okazję przekonać się, że to badanie było bardzo popularne wśród młodych kobiet, które chętnie uczyły się, jak badać piersi.

To już 20 edycja Rybnickich Dni Promocji Zdrowia. Szczegółowy program znajdziecie TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021