Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnickie juwenalia bez korowodu, będą za to rozgrywki sportowe i koncerty

Facebook Twitter

Organizatorzy zrezygnowali tym razem z korowodu studentów, biorąc pod uwagę, że w ostatnich latach frekwencja była kiepska. Z roku na rok liczba osób biorących udział w wydarzeniu malała. Także dlatego, że i samych studentów w Rybniku jest coraz mniej.

Fot. facebook.com/juwenalia.rybnik/

Mówi Weronika Hałas z Rady Studentów Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Rybniku:

Studenci nie chcieli się przebierać, raczej ich to krępowało, zresztą co roku była coraz mniejsza liczba osób na tym korowodzie, nie chcieliśmy się po prostu ośmieszać tego dnia. Oczywiście będziemy odbierać klucze.

Za to w czwartek (10.05.) na kampusie zorganizowane zostaną rozgrywki sportowe, zapowiada Wojciech Orzeł z Rady Studentów:

Dodatkowo organizowana jest tabata, razem we współpracy z jednym z klubów fitness. Mamy też pokazy i warsztaty street workout, wszystko przy okazji takich sportowych rozgrywek. Będą zaprzyjaźnione szkoły techniczne czy licealne z okolicy i oczywiście studenci. Konkurencje będą humorystyczne, zabawne, typu przeciąganie liny, przenoszenie skrzynek, takie by dobrze się wspólnie bawić. Zapraszamy wszystkich chętnych, ponieważ można tworzyć drużyny, również pojawią się zorganizowane z średnich szkół czy właśnie studenci.

Wojciech Orzeł dodaje, że piątek (11.05.) to dzień koncertowy:

Cztery koncerty jak to co roku bywa, rozpoczynamy od godz. 17:00. Zespół Chemical Garage, później o godz. 18:30 zespół DPSA, natomiast od godz. 20:00 już powoli wchodzą gwiazdy – Bob One & Bas Tajpan oraz o godz. 21:30 gwiazda wieczoru, czyli Tede. Wstęp wolny, impreza niebiletowana, wszyscy mogą uczestniczyć.

Jest studentów mniej, lecz my staramy się jak najbardziej pokazać, że tutaj istniejemy, chcemy jeszcze dać miastu sygnał, że jesteśmy i da się coś po prostu jeszcze zrobić – kończy Patrycja Habor z grona organizatorów.

Cały program:

DZIEŃ I – 10 MAJA

10:00: DZIEŃ SPORTU

  • „Sportowe Rozgrywki o Puchar Dziekana”
  • Tabata z BeFit
  • pokaz i warsztat Street Workoutu

12:00: Oficjalne rozpoczęcie i odebranie kluczy do bram miasta
21:00: IMPREZA STUDENCKA w Pink Bowling & Club Rybnik

DZIEŃ II – 11 MAJA

AKADEMICKIE KONCERTY PLENEROWE

17:00: Chemical Garage

18:30: DPSA

20:00: Bas Tajpan & Bob One

21:30: Tede

Więcej informacji TUTAJ oraz TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj