Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnickie kluby razem chcą powalczyć o pieniądze w budżecie obywatelskim

Facebook Twitter

''Grajmy w sport'' - czyli rybnickie kluby razem chcą powalczyć o pieniądze w ramach budżetu obywatelskiego. Po tym jak władze Rybnika o 60% zmniejszyły dotację na sport dzieci i młodzieży, działacze 15 klubów zrzeszyli się razem i złożyli wspólny projekt ogólnomiejski o wartości 3 mln 450 tysięcy złotych.

Razem o głosy rybniczan zabiegać będzie między innymi szermierka, lekkoatletyka, koszykówka, judo, żeglarstwo czy piłka nożna. Mówi  trener szermierki z RMKS Rybnik:

Artur Fajkis: Z racji tego, że nie dostaliśmy pieniędzy takich, które w zasadzie dałyby nam spokojny byt w tym sezonie, powstał pomysł żeby spróbować wystartować w budżecie obywatelskim, jest to duża grupa i ludzi i zainteresowanych.

Radio 90: Kto dostanie pieniądze zdecydują mieszkańcy w głosowaniu, jesteście potężną siłą, bo jesteście bardzo dobrze zorganizowani.

Artur Fajkis: Tak, w ten sposób chcemy pokazać, że jednak ten sport w Rybniku nie jest taki marginalny. Przynajmniej przy rozdaniu pierwszych grantów stwierdzili nasi włodarze, a w zasadzie powiedzieli, że dostaniemy 0. Udało się po burzy dostać w zasadzie ochłapy, bo umówmy się, że ten 1 milion 400 tysięcy dla klubów to są ochłapy w porównaniu do tego co dostawaliśmy 2-3 lata temu.

Artur Fajkis

W ramach ogólnomiejskiego projektu rybnickie kluby i sekcje sportowe chcą zorganizować w Rybniku między innymi cykl imprez i wydarzeń sportowych dla rybniczan:

Artur Fajkis: Na pewno ma to pomóc klubom w egzystencji, ale to jest druga część tego projektu. Pierwsza część tego projektu jest taka, że chcemy dla mieszkańców stworzyć olimpiadę sportową, galę sportów dla wszystkich sportów w Rybniku. Myślimy również o takiej rybnickiej sportowej telewizji, gdzie byśmy chcieli żeby te najważniejsze imprezy, które się odbywają na terenie miasta Rybnika, żeby mogły być oglądane. Jest to cykl imprez i wydarzeń.

Do wczoraj (31.05.) można było składać wnioski w ramach budżetu obywatelskiego Miasta Rybnika na 2022 rok. Teraz przejdą one weryfikację formalną i merytoryczna. Później przyjdzie czas na głosowanie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024