Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnickie kluby sportowe zjednoczyły się i powalczą o pieniądze w ramach Budżetu Obywatelskiego

Facebook Twitter

Zamierzają zgarnąć całą pulę w ramach projektu ogólnomiejskiego, czyli 3 miliony 400 tysięcy złotych. Miasto Rybnik zaakceptowało ich wniosek, teraz wszystko w rękach rybniczan, którzy zdecydują o tym w głosowaniu.

Próba szukania pieniędzy w ten sposób, to efekt niewielkich pieniędzy jakie w tym roku władze przekazały na sport w mieście. Mówi Artus Fajkis trener z sekcji szermierczej RMKS Rybnik:

Artur Fajkis: Nie tak to miało wyglądać. Jeżeli dostalibyśmy pieniądze z normalnego rozdania, to pewnie nie musielibyśmy walczyć o pieniądze z Budżetu Obywatelskiego. Udało się napisać dobrze ten projekt, został zaakceptowany. Mam nadzieję, że mieszkańcy wesprą nas w głosowaniu. (…) Będziemy walczyć o całą sumę, 3 miliony 400 tysięcy złotych.

Do wspólnego projektu włączyło się 15 klubów sportowych z Rybnika. Za pozyskane pieniądze kluby chcą zorganizować szereg wydarzeń sportowych:

Artur Fajkis: Chcemy zorganizować olimpiadę dla rybniczan. Pokazać te sporty, które biorą w tym udział. Ma być telewizja, prawdopodobnie internetowa, gdzie mamy wszystkie mecze, szkolenia dla trenerów, działaczy. (…) Raz w roku chcemy nagrodzić zawodników, mecenasów sportu. (…) Te pieniądze będą zainwestowane w nasze dzieci, żeby się rozwijały i wchodziły w dorosłe życie usportowione i zdrowe.

Głosowanie nad budżetem obywatelskim ma odbyć się w październiku. Miasto Rybnik nie opublikowało jeszcze harmonogramu. Wiadomo, że w głosowaniu nad projektami mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Rybnika, bez względu na wiek. Głosowanie odbędzie się elektronicznie lub pisemnie w Punkcie Informacji Miejskiej HaloRybnik!.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lutego 2023