Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybniczanie protestują przeciwko powstaniu ogrzewalni dla bezdomnych [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

Rybniczanie protestują przeciwko powstaniu całorocznej ogrzewalni dla bezdomnych. Ta powstać na Wawoku przy ulicy Janiego. Pod petycją, którą przekazali do Urzędu Miasta, podpisało się kilkaset osób.

To głównie mieszkańcy domów jednorodzinnych, sąsiednich dwóch bloków, oraz zamkniętego osiedla, jakie istnieje tam od kilkunastu lat.

Ogrzewalnia ma powstać w barakach, z których wyprowadzeni mają zostać mieszkańcy. Trafić mają oni do baraków przy ulicy Żwirowej w Popielowie. Nie chcemy opuszczać swoich domów– mówią naszemu reporterowi:

Władze miasta są zdeterminowane i chcą by na Wawoku powstała ogrzewalnia. Prezydent Rybnika Piotr Kuczera twierdzi, że to dobre miejsce i apeluje do mieszkańców o zrozumienie dla bezdomnych:

Apeluję jednak o pewien spokój, bo tak naprawdę wyburzamy dawne osiedle na ul. Janiego, które nie przynosiło nam chluby. Myślę, że będzie tylko lepiej, jeżeli chodzi o infrastrukturę. Tak naprawdę ci bezdomni to też mieszkańcy Rybnika z bardzo pokomplikowanymi historiami. Ja bym tutaj prosił jednak o wyrozumiałość i o to, aby przyjąć te osoby, bo ze względu na działkę, na lokalizację, na ich problemy również związane z egzystencją- to jest po prostu dobre miejsce. Na pewno służby, na pewno osoby odpowiedzialne za ogrzewalnie, będą musiały pilnować porządku i poradzimy sobie.

Ogrzewalnia ma powstać w przyszłym roku, ma być całoroczna i całodobowa.

Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 lipca 2024