Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybniczanie są zbulwersowani. Czy prezydent wysłucha próśb?

Facebook Twitter

Rybniczanie zbulwersowani cenami proponowanymi za przyłączenie do sieci ciepłowniczej. Jak już was informowaliśmy PGNiG Termika z Jastrzębia-Zdroju, żąda ponad 40 tysięcy złotych za przyłączenie jednego budynku.

Piotr Kuczera - prezydent Rybnika

Spółka Skarbu Państwa zaproponowała takie kwoty kilkunastu mieszkańcom dzielnicy Rybnicka Kuźnia. Kwoty wynikają z budowy 600-metrowego ciepłociągu i jak mówi PGNiG niewielkiego zainteresowania podłączeniem.

Te informacje zbulwersowały naszych słuchaczy mieszkańców tej rybnickiej dzielnicy:

Jestem zbulwersowany tym, w jaki sposób „Termika” jastrzębska podchodzi do tematu podłączenia i chęci podłączenia mieszkańców w tej dzielnicy do sieci CO. Jak mamy walczyć z tym smogiem, jeżeli ten monopolista nie chce nam pomóc. Niech miasto Rybnik zaangażuje się i tez podzieli tymi szkotami z mieszkańcami. Jeżeli teraz damy sygnał ludziom, że miasto nie chce pomóc w likwidowaniu tych kominów, to my nigdy z tego smogu nie wyjdziemy. Niech miasto Rybnik się opamięta. My z tego smogu nigdy nie wyjdziemy, jeżeli w taki sposób będziemy podchodzili do ludzi, którzy chcieli się podłączyć i ich do tego zniechęcono.

Czy miasto Rybnik jest skłonne do partycypacji w kosztach? O to między innymi zapytamy porannego gościa Radia 90. Będzie nim prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Początek rozmowy we wtorek (16.02.) po godzinie 8.00.

Posłuchaj i zobacz poprzednie poranne rozmowy z gośćmi Radia 90.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 lutego 2024