Rybniczanki mistrzyniami w szpadzie

Rybnickie szpadzistki Drużynowymi Mistrzyniami Polski Juniorek. Zawodniczki RMKS-u Rybnik nie miały sobie równych podczas Mistrzostw Polski jakie rozegrano w miniony weekend Radlinie. Drużyna szpadzistek w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Beata Pękała zdobyły złoty medal Mistrzostw Polski Juniorek do 20 lat.

Miniony weekend w środowisku radlińskiego sportu zdecydowanie należał do szermierki. Na salach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Szkoły Podstawowej nr 1 rozegrano Mistrzostwa Polski juniorów w szpadzie. Do Radlina zjechali się zawodnicy takich klubów jak Piast Gliwice, Olimp Lubin, Kolejarz Wrocław czy KS Warszawianka. Już w pierwszym dniu zawodów w rozgrywkach szermierczych udział wzięło ponad 200 zawodników z całej Polski.

Tegoroczne szpadowe Mistrzostwa Polski juniorów rozgrywane były w Radlinie w dniach 19-20.01.2019. Organizatorami, obok Polskiego Związku Szermierczego i Śląskiego Związku Szermierczego, był radliński klub UKS Trójka Radlin. Pierwszego dnia zawodów rozdano medale w rywalizacji indywidualnej a drugiego dnia w rywalizacji drużynowej. Drużynowymi Mistrzyniami została drużyna z Rybnika- RMKS RYBNIK, a Mistrzami Polski została drużyna z Wrocławia – KS SZPADA WROCŁAW

Mistrzynią Polski szpadzistek została Barbara Brych (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śl.) Na drugim miejscu na podium stanęła Alicją Klasik (RMKS Rybnik). Brązowe medale zdobyły Gloria Klughardt (UKS MDK Olimp Lubin) i Karolina Staszulonek (Piast Gliwice).

Finał rywalizacji mężczyzn wywalczył Damian Michalak (Piast Gliwice) Drugi był Karol Noganowicz (WKS Kolejarz Wrocław). Trzecie miejsce zdobył Wojciech Lubieniecki (PTG Sokół Mielec) i Mikołaj Radosz (SKS Grass Hopper Kalwaria).