Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: 58 milionów złotych na drogi w budżecie miasta

Facebook Twitter

Pieniądze mają pozwolić na realizację kilkunastu zadań. Najważniejsze i największe to rozbudowa wiaduktu i mostu na ulicy Mikołowskiej. Będzie ona realizowana pod warunkiem, że uda się pozyskać dofinansowanie.

Jacek Hawel: Liczymy tu również, że ze strony rządowej Ministerstwa Infrastruktury w połączeniu z Ministerstwem Finansów te środki miasto otrzyma i rzeczywiście będziemy mogli rozpocząć ten proces rozbudowy wymiany samych obiektów, które w ciągu ulicy Mikołowskiej się znajdują, one są uwzględnione jako szerszy projekt czyli rozbudowa ulicy Mikołowskiej, ale dzielimy to niejako na etapy, będziemy rozbudowywać i wymieniać konstrukcje, ten na rzece na Rudzie i ten u góry, gdzie dotychczas przebiegała pod tym obiektem linia kolejowa.

W tym roku w planach dokończenie przebudowy między innymi ulicy Komisji Edukacji Narodowej. Od podstaw wybudowana zostanie ulica Morwowa w Golejowie. O problemach mieszkańców mówiliśmy już w Radio 90.

W końcu doczekają się nowej drogi

-zapowiada nasz rozmówca:

Jacek Hawel: W dzielnicy Golejów mieszkańcy od dobrych kilku lat dopominali się o poprawę stanu technicznego, trudno tu było mówić o próbach poprawy i naprawy, skoro ta droga tam musi zostać wybudowana tak naprawdę od podstaw, więc to zadanie będzie realizowane.

Jacek Hawel

W planach rozbudowa także rybnickich bulwarów:

Jacek Hawel: Mam nadzieję, że zgodnie z harmonogramem wykonawca dotrzyma go i uda nam się zakończyć roboty budowlane na kolejnym z odcinków bulwarów rybnickich, czyli na odcinku między Sportową a Górnośląską. To zadanie jest realizowane, więc liczymy że nie będzie przeszkód i będzie można to zadanie technicznie zakończyć i przeprowadzić proces odbiorowy, tak aby w 2023 można było z tego obiektu korzystać.

A z Jackiem Hawlem, naczelnikiem wydziału dróg rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj