Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Areszt dla wyrodnego syna. Ponownie groził ojcu śmiercią

Facebook Twitter

27-latek z Gaszowic tymczasowo aresztowany za znęcanie się nad rodzicami. Już na początku miesiąca prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór oraz bezwzględny zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych rodziców oraz ich domu, bo mężczyzna groził im pozbawieniem życia.

Ostatnio jednak mundurowi zostali ponownie wezwani na interwencję, bo 27-latek złamał prokuratorski zakaz:

Bogusława Kobeszko: Ponownie groził ojcu śmiercią. Mężczyzna wybił szyby w domu rodzinnym, a także w pojazdach zaparkowanych na posesji. W związku z tym, że nie przestrzegał warunków dotychczasowych środków zapobiegawczych, oraz istnieje duże prawdopodobieństwo, że przebywając na wolności, może popełnić nowe, ciężkie przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu swoich rodziców, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące.

-mówi Bogusława Kobeszko, rzeczniczka policji w Rybniku. 27-latek usłyszał już zarzuty:

Bogusława Kobeszko: Długotrwałe męczenie psychiczne ze strony najbliższych powoduje u ofiar lęk, bezsilność, poczucie krzywdy, winę, a nawet i wstydu. Dlatego też rodzice podejrzanego zdecydowali się zeznawać przeciwko niemu dopiero po dłuższym czasie udręki. Na chwilę obecną 27-latek usłyszał już siedem zarzutów dotyczących kradzieży, zniszczenia mienia, kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających i gróźb karalnych. Grozi mu teraz wieloletni pobyt w więzieniu.

Wyrodnemu synowi grozi do 5 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024