Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Areszt za rozbój i kradzież. Sprawcy zaatakowali ochroniarza [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Tymczasowy areszt za kradzież i rozbój dla dwóch mężczyzn zatrzymanych w Rybniku. Z marketu w Niedobczycach skradli czekoladę i alkohol o wartości blisko 600 złotych. Zauważył ich pracownik ochrony, który usiłował odzyskać skradzione mienie.

Fot. rybnik.slaska.policja.gov.pl/

Rozmawialiśmy z Bogusławą Kobeszko, rzeczniczką rybnickiej policji:

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy skradli ze sklepowych półek jednego z marketów towar, a następnie zaatakowali pracownika ochrony sklepu, który usiłował ich ująć. Na wniosek śledczych i prokuratora rybnicki sąd tymczasowy aresztował ich na okres trzech miesięcy. Z uwagi na to, że mężczyźni przestępstw dopuścili się w warunkach recydywy, w więzieniu mogą spędzić nawet 15 lat.

Radio 90: Gdzie doszło do tego zdarzenia?

Do zdarzenia doszło na terenie jednego z marketów w Rybniku-Niedobczycach. Okazało się, że dwóch mężczyzn skradło ze sklepowych półek opakowania czekolad oraz alkohol o łącznej wartości blisko 600 zł. Zauważył ich pracownik ochrony, który usiłował odzyskać skradziony towar. Wówczas ochroniarz został zaatakowany przez napastników, którzy popchnęli go, a kiedy 65-latek przewrócił się na plecy, kopnęli go w twarz.

Radio 90: Wiadomo, kim byli sprawcy?

Policjanci rozpoczęli poszukiwania podejrzanych. Chwilę później mundurowi zatrzymali ich na ulicy górnośląskiej. Dwaj mężczyźni w wieku 27 i 28 lat w przeszłości byli wielokrotnie karani za przestępstwa przeciwko mieniu, odsiadując za to karę. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanym zarzut kradzieży rozbójniczej.

Rozmawiał Przemek Niedźwiecki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 marca 2021