Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Rybnik: Będzie apelacja po wyroku w sprawie śmiertelnego potrącenia egzaminatora

Facebook Twitter

Rybnicka prokuratura nie zgadza się z wyrokiem jaki zapadł przed sądem w sprawie kursantki, która śmiertelnie potrąciła egzaminatora jazdy. Do tragedii doszło w czerwcu ubiegłego roku. Podczas egzaminu, na placu manewrowym kobieta nie opanowała pojazdu i potrąciła mężczyznę, który zginął. Sąd rejonowy w Rybniku wydał wyrok, który prokuratura kwestionuje.

Mówi zastępca prokuratora rejonowego w Rybniku, Malwina Pawela-Szendzielorz:

Sąd uznał winę oskarżonej. Przyjął, że działała w stanie niepoczytalności. Wymierzył jej karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby dwóch lat. Wymierzył jej także grzywnę 4 tysięcy złotych oraz orzekł zakaz prowadzenia pojazdów na okres 10 lat. Sąd wymierzył tutaj karę w najniższym możliwym wymiarze, a z tą karą, jako rażąco niską nie zgadza się tutejsza prokuratura, dlatego zwróciliśmy się o sporządzenie na piśmie uzasadnienia wyroku. Po jego uzyskaniu zostanie wniesiona apelacja do tego wyroku. Będziemy kwestionować karę, która została wymierzona oskarżonej, ponieważ naszym zdaniem jest rażąco niska.

Jakiej kary będzie żądać rybnicka prokuratura dla oskarżonej, 68-letniej Barbary K.?

Ponieważ sąd wyłączył jawność w momencie, kiedy głosy stron były przedstawiane, zarówno prokuratora, oskarżyciela posiłkowego, jak i obrońcy. Nie mogę powiedzieć o jaką karę wnosiliśmy. Jedynie tyle, że o znacznie wyższą niż tą, którą orzekł sąd.

Prokuratura czeka teraz na uzasadnienie wyroku, gdy je otrzyma będzie miała 14 dni na złożenie apelacji. Później sąd może ją odrzucić, zmienić wyrok albo skierować sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj