Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Betlejemskie światło można odebrać w magistracie

Facebook Twitter

Betlejemskie światło można odebrać w rybnickim magistracie. Do czwartku (23.12.), do godz. 18.00 także w punkcie Halo!Rybnik płonąć będzie Światło Pokoju.

Fot. rybnik.eu / L. Tyl

Od lat Ogień Betlejemski przekazywany był uroczyście na ręce prezydenta miasta, przez rybnickich harcerzy, podczas finału Rybnickiego Bożego Narodzenia i Kolędowania. Jednak w tym roku – podobnie zresztą jak w ubiegłym – sytuacja epidemiczna zmieniła również to. Na szczęście tradycji stało się zadość i symboliczny płomień, choć w skromniejszej niż zwykle oprawie, harcerze Hufca Ziemi Rybnickiej przekazali prezydentowi Piotrowi Kuczerze.

Fot. rybnik.eu / L. Tyl

Światełko można odpalać w godzinach otwarcia UM i Halo!Rybnik, do czwartku 23 grudnia, do 18.00. Betlejemski ogień, światełko z groty, w której narodziło się Dzieciątko Jezus, symbol pokoju i nadziei na życie w świecie bez nieporozumień i konfliktów, dociera do wielu miejsc na świecie dzięki harcerzom.

Fot. rybnik.eu / L. Tyl

Przedstawicielki Hufca ZHP Ziemi Rybnickiej, we wtorek, 21 grudnia w Urzędzie Miasta Rybnika, przekazali płomień na ręce prezydenta Rybnika, Piotra Kuczery. Tego samego dnia światełko zawitało również na ul. Sobieskiego 20, do siedziby Halo!Rybnik.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj