Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: „Bezpieczny sk8park & pumptrack”

Facebook Twitter

O tym jak ważne jest korzystanie z ochraniaczy i kasków podczas jazdy na rolach czy hulajnodze, mówiono podczas kampanii "Bezpieczny sk8park & pumptrack". Na torze rolkowym w Rybniku z dziećmi spotkał się dzielnicowy z Komisariatu Policji w Boguszowicach.

fot.rybnik.policja.gov.pl

Akcja „Bezpieczny Sk8park & pumptrack” została zainicjowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. Aspirant sztabowy Gracjan Gutowski, w ramach kampanii „Dzielnicowy bliżej nas” aktywnie włączył się do akcji, realizując jej główne założenia podczas spotkania z młodzieżą na torze rolkowym w Rybniku, przy ulicy Groborza. Podczas spotkania na torze rolkowym mundurowy przybliżył młodzieży zasady bezpiecznego korzystania z tego typu obiektów sportowych.

fot.rybnik.policja.gov.pl

Spotkanie z pewnością połączyło „przyjemne z pożytecznym”. Sport ten może być niebezpieczny i nabawić kontuzji. Dlatego tym bardziej policjant zwrócił uwagę na ochraniacze oraz kaski przypominając, że do najczęstszych powodów wypadków na skateparku należą brak odpowiedniego wyposażenia nieprzystosowanego do wyczynowej jazdy, ale również brawura, czy brak umiejętności. Na zakończenie gier i zabaw z dziećmi i młodzieżą mundurowy rozdał wszystkim ulotki informacyjne promujące bezpieczne zachowania oraz odblaski.

fot.rybnik.policja.gov.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024