Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Ciąg dalszy oszczędności w budżecie miejskim

Facebook Twitter

Jest decyzja o kolejnych oszczędnościach w rybnickim budżecie. Z opóźnieniem zacznie działać kąpielisko "Ruda", pływalnie w wakacje będą nieczynne.

Ciąg dalszy oszczędności w budżecie miejskim

Oszczędności wymuszają zmiany w funkcjonowaniu ośrodka „Ruda” oraz „Yntki” jak i boguszowickiego „Akwarium”. Kryte pływalnie będą nieczynne w czasie wakacji czyli od 24 czerwca do 31 sierpnia. „Ruda” ruszy dopiero po zakończeniu roku szkolnego. Magistrat tłumaczy decyzje koniecznością oszczędności wymuszonymi przez podwyżki kosztów ogrzewania oraz remontów. Wzrosły także ceny usług zewnętrznych. Prognozowane oszczędności wynikające z zamknięcia w lipcu i sierpniu krytych pływalni to blisko 350 tysięcy złotych.

Yntka

Jeżeli chodzi o „Yntkę”, to w tym obiekcie przeprowadzony zostanie niezbędny remont i potrwa on 2 miesięce. Będzie przeprowadzony w lipcu i sierpniu, ponieważ w tych miesiącach frekwencja jest najmniejsza. Podobnie będzie na pływalni „Akwarium”, z której ratownicy, na okres wakacji, zostaną przeniesieni na inne kąpieliska. To również da nam wymierne oszczędności

– informuje Rafał Tymusz, dyrektor MOSiR-u.

Takie działania były planowane już podczas konstruowania budżetu na bieżący rok

– dodaje.

W roku ubiegłym pływalnia „Yntka”, od 10 lipca do końca sierpnia, była nieczynna z powodu przerwy technologicznej. W pierwszych dniach lipca pływalnię odwiedziło 580 osób, w miesiącach niewakacyjnych jest ich ok. 6 tysięcy miesięcznie.

Akwarium

Na pływalni „Akwarium” w miesiącach wiosennych i jesiennych sprzedaje się od 8 do 10 tys. wejściówek miesięcznie, w wakacje łącznie sprzedanych biletów było ok. 5,5 tys.

Trzeba również dodać, że w wakacje nie ma na pływalniach szkół. Dlatego przerwy technologiczne czy remonty są planowane właśnie na lipiec i sierpień

– zaznacza dyrektor MOSiR-u.

Prognozowane oszczędności wynikające z zamknięcia w lipcu i sierpniu pływalni „Akwarium” to blisko 200 tys. zł. Z kolei zamknięcie „Yntki” zostawi w budżecie MOSiR-u ok. 150 tys. zł.

Pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę na MOSiR-owych pływalniach, będą w miesiącach wakacyjnych świadczyć swoje usługi na „Rudzie” oraz na kąpieliskach w Rybniku-Kamieniu i na Pniowcu, a także na basenie otwartym w dzielnicy Chwałowice. Dzięki temu mniej ratowników zatrudnionych zostanie na umowy zlecenia.

Z powodu szukania oszczędności, później niż zwykle zostanie uruchomione największe rybnickie kąpielisko – czyli popularna „Ruda”. W tym sezonie będzie można z niej korzystać od 23 czerwca, czyli od początku wakacji.

Zdajemy sobie sprawę, że takie rozwiązania nie są idealne dla rybniczan. Ekonomia jest jednak bezlitosna. Jeżeli tylko sytuacja finansowa ulegnie zmianie i będzie możliwość zwiększenia nakładów na utrzymanie i funkcjonowanie poszczególnych obiektów, będziemy starali się znaleźć rozwiązania jak najmniej uciążliwe dla naszych klientów. Prosimy o wyrozumiałość i przepraszamy za wszelkie niedogodności

– dodaje Rafał Tymusz, dyrektor MOSiR-u.

Posiadacze Rybnickiej Karty Mieszkańca – Rybka będą mogli korzystać z 20 proc. zniżki na bilety, a także z jednorazowego, całodniowego wejścia na Rudę za 1 zł w ramach Happy Day.

Akcja promocyjna Happy Hours z MOSiR-em umożliwia dodatkowo skorzystanie z obiektu, od 18.00 do 19.00, za symboliczną złotówkę.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj