Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Ciągle nie ma ekspertyzy. Lokatorzy prawdopodobnie trafią do hotelu

Facebook Twitter

Mieszkańcy bloku przy ulicy Chrobrego w Rybniku, w którym wczoraj doszło do eksplozji gazu, nie będą mogli, póki co wrócić do domu. Jak powiedział w poniedziałek (28.09.) po południu naszemu reporterowi Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, nie wpłynęła jeszcze ekspertyza ze stanu technicznego instalacji.

W związku z brakiem opinii, co najmniej do wtorku (29.09.) budynek będzie wyłączony z użytkowania. Cztery rodziny, które ucierpiały podczas wczorajszego (27.09.) wybuchu gazu, otrzymają lokale zastępcze od miasta:

Cztery rodziny, po dzisiejszym spotkaniu z dyrektorem Ośrodka Pomocy Społecznej zrelacjonowały swoją sytuację bytową, którą mają aktualnie i najprawdopodobniej, jeśli sytuacja się przedłuży i nie będą mogły wrócić do swojego domu, będą potrzebowały jakichś miejsc, lokali zastępczych od miasta. Miasto na pewno taką pomoc zaoferuje. Dzisiaj są ustalane szczegóły, co konkretnie możemy zaoferować i ci mieszkańcy, myślę, że jeszcze dzisiaj otrzymają taką informację, jaka jest oferta miasta.
Radio 90: To będzie hotel, czy mieszkania z waszej puli?
To są różne sytuacje, raczej to będzie hotel.

– mówiła Agnieszka Skupień rzecznik Urzędu Miasta w Rybniku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023