Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Co ze szczepieniem psów w Chwałęcicach?

Facebook Twitter

To pytanie jednej z naszych słuchaczek. W dobie pandemii przyzwyczajeni jesteśmy do wielu zakazów i obostrzeń, nie wszystko przebiega tak jak przed pojawieniem się koronawirusa. Wspomniane szczepienia psów w Rybniku, organizowane były w poprzednich latach w poszczególnych dzielnicach. Wystarczyło zgłosić się w wyznaczonym miejscu, konkretnego dnia i o konkretnej godzinie ze swoim pupilem i można było go zaszczepić.

fot. pixabay.com

Teraz w wielu miejscach nie ma takich szczepień:

Ja dzwonię z Chwałęcic z takim zapytaniem, co roku były szczepienia psów. W tym roku, nie wiem czy to z powodu pandemii, nie ma tego. Zawsze przyjeżdżał weterynarz i szczepił na miejscu psy. Czy można to nagłośnić? Czy to szczepienie będzie?

Zadaliśmy to pytanie Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Rybniku, Ryszardowi Wilkowi:

Obowiązkiem zaszczepienia psa jest obciążony właściciel psa. Jego obowiązkiem jest zapakować pieska do samochodu, jeżeli ma takie możliwości, umówić się w lecznicy i zaszczepić. Są wykonywane szczepienia w lecznicach, można też umówić wizytę lekarza u siebie. Kiedy nie mieliśmy pandemii, były organizowane akcje szczepienia przez lekarzy wolnej praktyki, ale w związku z tą sytuacją zaprzestano organizowania tego szczepienia w dzielnicach.

To wspomniani weterynarze z terenu miasta sami decydowali o organizowaniu szczepień w dzielnicach. W tym roku, jak dowiedziało się Radio 90, w niektórych częściach miasta takie szczepienia już się odbyły, w innych nie i nie ma takich planów. Naszej słuchaczce i innym właścicielom psów pozostaje zatem zaszczepienie psa na własną rękę. Należy skontaktować się przychodnią weterynaryjną i umówić na wizytę i szczepienie.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj