Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Dwóch zatrzymanych za posiadanie nielegalnej broni [FOTO]

Facebook Twitter

Kryminalni z Rybnika zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o nielegalne posiadanie broni i amunicji. Policjanci w mieszkaniu mężczyzn znaleźli i zabezpieczyli dwa pistolety maszynowe Beretta i 412 sztuk amunicji. Wobec zatrzymanych mieszkańców powiatu rybnickiego w wieku 32 i 42 lat, prokurator zastosował poręczenia majątkowe.

broń
Zdjęcie poglądowe. fot,. Policja Rybnik

Kryminalni z Rybnika uzyskali informację o osobach mogących posiadać broń i amunicję. W trakcie realizacji sprawy, policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu rybnickiego, w którego mieszkaniu śledczy znaleźli pistolet maszynowy Beretta wraz z magazynkiem oraz 312 sztuk amunicji kalibru 9 mm, na który nie posiadał zezwolenia.

Szybko wyszło na jaw, że mężczyzna sprzedał także inną broń palną swojemu sąsiadowi. Jeszcze tego samego dnia śledczy zatrzymali 42-latka i zabezpieczyli w jego mieszkaniu kupiony pistolet maszynowy oraz 100 sztuk amunicji kalibru 9 mm, na którą również on nie posiadał zezwolenia.

Zatrzymanym przestawiono zarzuty. Młodszemu grozi do 10, a 42-latkowi do 8 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec nich poręczenia majątkowe.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023