Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Dyrekcja szpitala psychiatrycznego odpiera zarzuty lekarzy

Facebook Twitter

Mamy odpowiedź dyrekcji rybnickiego szpitala psychiatrycznego w sprawie dramatycznej sytuacji, jaka zdaniem lekarzy panuje w lecznicy. Jak czytamy w komunikacie, w ubiegłym roku średnio obłożonych było 809 łóżek. Codziennie dyżur pełni trzech lekarzy. Wśród trzyosobowego zespołu znajduje się co najmniej jeden specjalista psychiatra. Stąd nieprawdziwym zdaniem dyrekcji jest stwierdzenie, iż na jednego lekarza przypada prawie 500 pacjentów.

Wynagrodzenia lekarzy w rybnickim psychiatryku plasują ich stosunkowo wysoko. 5100 złotych podstawy przy średnich pensjach w województwie śląskim od 3800 do 5500 tysiąca – uważa dyrekcja, powołując się na dane Związku Pracodawców Opieki Psychiatrycznej i Leczenia Uzależnień.

Dyrekcja podkreśla, że za sam dyżur dzienny, trwający 24 godziny, lekarz w rybnickim Szpitalu otrzymuje 270% stawki podstawowej, podczas gdy w innych szpitalach jest to 160%. Mówimy tutaj o zarobku około 2200 zł za jeden dzień dyżuru, a takich dyżurów w skali miesiąca lekarz może mieć kilka.

We wszystkich oddziałach Szpitala spełnione są normy zatrudnienia, choć jak przyznaje, 12 lekarzy ma powierzoną pracę na dwóch oddziałach w ramach jednego etatu.

Dyrekcja Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku podkreśla, że spotykała się z lekarzami i nadal będzie to robić, by dojść do porozumienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj