Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: I Liceum Ogólnokształcące zawiesza zajęcia

Facebook Twitter

Zawieszone zajęcia w rybnickich Powstańcach. Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rybniku zawiesił od jutra (1.10.) zajęcia w I Liceum im. Powstańców Śląskich w Rybniku dla 740 uczniów ze względu na pozytywny wynik na obecność wirusa Sars-CoV-2 u dwóch nauczycieli tej szkoły, którzy mieli kontakt z uczniami kilku klas.

Mówi Agnieszka Skupień rzeczniczka Urzędu Miasta w Rybniku:

Taką decyzję rekomendował sanepid, na razie nauczanie zdalne. Zobaczymy, jak będzie w przyszłym tygodniu, to jest kwestia dwóch nauczycieli, którzy mieli kontakty z kilkoma klasami, stąd taki sposób postępowania. Od jutra (01.10.) uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku na nauczaniu zdalnym, zobaczymy, co będzie w przyszłym tygodniu.
Radio 90: Wszystkie klasy?
Cała szkoła, ponad 700 uczniów. W uzgodnieniu z dyrektorem w tej sytuacji, która wystąpiła w przypadku tej szkoły, tych kontaktów, które rozpoznawał sanepid, wydaje się, że jest to najwłaściwsza decyzja na ten moment.

Nauką zdalną będzie objętych w sumie 740 uczniów z I LO w Rybniku. Zajęcia on-line ma prowadzić 67 nauczycieli, 14 pracowników administracji i obsługi ma przychodziło do pracy w dotychczasowym trybie.

Podczas nieobecności uczniów i nauczycieli w rybnickich Powstańcach sale i korytarze mają być sprzątane i odkażane.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023