Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: „Jedynym rozwiązaniem problemu zalewania ulicy Skalnej jest odszkodowanie i przesiedlenie mieszkańców”

Facebook Twitter

Jak rozwiązać problem zalewania ulicy Skalnej i okolicznych posesji w Rybniku-Niedobczycach? Jak już was wielokrotnie informowaliśmy, od kilku lat przy każdych większych opadach deszczu dochodzi do podtopień, bo rzeka Nacyna nie jest w stanie przyjąć wody z potoku.

Problem doskonale jest znany miejskim urzędnikom, Wodom Polskim odpowiedzialnym za rzekę Nacynę czy Polskiej Grupie Górniczej, bo to, co się dzieje to po części efekt szkód górniczych.

Piotr Kuczera: Wydaje mi się, że jedynym rozwiązaniem problemu zalewania ulicy Skalnej jest odszkodowanie i przesiedlenie mieszkańców

– przyznał poranny gość Radia 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera:

Radio 90: Mieszkańcy mówią, że miasto nie robi nic, by im pomóc.

Piotr Kuczera: No nie do końca. Wiem, że mieszkańcy dostali ofertę od winnego, czyli Polskiej Grupy Górniczej, bo tak naprawdę mówimy o szkodach górniczych, które tam się pojawiły. Potok jest bardzo nisko. Jest pytanie o potencjalny remont mostu i obniżenie koryta tego potoku. Były propozycje odszkodowawcze i wykupu tych posesji. Przyznam się, że temat rzeczywiście od lat się pojawia i jest dość trudny. Z jednej strony mamy warunki geologiczne takie, jakie są, czyli tak naprawdę cały czas ten teren opada. Wydaje mi się, że tak naprawdę z punktu widzenia logiki trzeba by pomyśleć o kwestiach odszkodowawczych ze strony PGG i o opuszczeniu tego terenu.

www.facebook.com/OSP-Kamień / zdjęcie archiwalne

Jak na razie, aby nie dopuścić do potopień, strażacy podczas opadów wypompowują wodę z rowów melioracyjnych i wężami odprowadzają ją do pobliskiej rzeki Nacyny. Koszt takich akcji to setki tysięcy złotych. Cała rozmowa z porannym gościem Radia 90, prezydentem Rybnika, Piotrem Kuczerą jest do zobaczenia poniżej:

Czytaj także:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj