Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik Kamień – reaktywacja kąpieliska [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

'W Boże Ciało do wody śmiało' - głosi stare przysłowie, w Rybniku się sprawdzi, bo jutro, w czwartek 20 czerwca, po wielu latach przerwy, rusza sezon kąpielowy w Ośrodku Kamieniu.

To ponad 30 hektarów, którymi dysponuje rybnicki MOSiR. Liczymy, że mieszkańcy będą korzystać z tych atrakcji – mówi Rafał Tymusz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jak dodaje – Staramy się stworzyć tam bazę do wypoczynku weekendowego, ale też tego w dni powszednie. Ludziom jest potrzebna przestrzeń do relaksu, odpoczynku, nie potrzebują skomplikowanej rekreacji, ważna jest swoboda.

Wracamy do możliwości korzystania z tego obiektu również z jego atrakcji wodnych jesteśmy przekonani i zachęcamy do tego, że mieszkańcy będą chcieli odwiedzić ten ośrodek i bawić się tutaj dobrze.

Radio 90: Przez wiele lat takich możliwości nie było.

Woda, która tutaj dochodziła, była bardzo zanieczyszczona, ale przez lata oczyszczała się poprzez inwestycję, którą miasto wykonało 10 lat temu inwestycji dotyczącej budowy kanalizacji tu w dzielnicy, te obszary powoli i systematycznie się oczyszczały i cieki wodne, które zasilają nam ten obiekt również się oczyściły i woda jest obecnie zdatna do kąpieli, stąd nasz pomysł, aby to kąpielisko na tych ciekach wodnych stworzyć.

Ale nie tylko plaża i akwen wodny przyciąga. To także doskonałe miejsce, by spędzić aktywnie czas.

Warto przyjechać na rowerze, rolkach, wrotkach, desce, ponieważ dookoła akwenu są wykonane ciągi pieszo-rowerowe, z których można korzystać mam nadzieję, bezpiecznie i wygodnie to jest ważne. Przenieśliśmy plac zabaw w hotelu w miejsce pluskadełka i stworzyliśmy od tego roku kompleks rekreacyjno-zabawowy dla najmłodszych (…).

Jak mówi Joanna Fojcik, kierownik działu zamówień rybnickiego MOSIR-u, prace toczyły się w ekspresowym tempie. Trwały niespełna trzy miesiące. Częściowo wymieniono podłoże akwenu, składa się z betonowych płyt, na plaży wysypano ponad 3 tysiące ton piasku.

Wcześniej te schody betonowe, które tam są to część grobli konstrukcyjnych wiec tego też nie można było w jakiś sposób ruszyć, mogliśmy ewentualnie w jakiś sposób je wykorzystać i zrobiliśmy takie szersze stopnie, tarasy, gdzie można sobie usiąść bo kiedyś te schody służyły głównie do zejścia w dół i do góry więc za bardzo nic więcej nie można było robić. Teraz jest to miejsce dodatkowe, gdzie można usiąść. Oprócz tego planujemy jeszcze inne rzeczy, nowych boisk do siatkówki, uatrakcyjnia miejsce jak najbardziej, żeby można było z niego korzystać w różnoraki sposób.

Ośrodek otworzy swoje podwoje w Boże Ciało. Wstęp całodniowy na kąpielisko kosztuje 5 zł a dla młodzieży 3 zł. Dzieci do 4-go roku życia będą mogły korzystać z kąpieliska z darmo. Także pozostała część obiektu jest za darmo. Dyżur ratowniczy będzie pełniony codziennie w godzinach od 9.00 do 18.00. Teren całego obiektu będzie otwarty od godziny 6.00 do 23.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj