Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik-Kamień w nowej odsłonie [WIDEO]

Facebook Twitter

Jest wodny plac zabaw, jest tor do jazdy na rowerach, są boiska, będzie kąpielisko. Urzędnicy z Rybnika potwierdzają: na tegoroczne wakacje gotowe będzie miejsce do kąpieli w Kamieniu.

To ma być trzeci letni obiekt w mieście, po Rudzie i Pniowcu. Budowa będzie podzielona na trzy etapy– mówi nam Rafał Tymusz, dyrektor MOSIR-u w Rybniku:

Będzie wykonane przede wszystkim naturalne kąpielisko- staw kąpielowy z plażą, plażą piaszczystą, z wydzielona częścią niecki basenowej do pływania, mniej więcej o wymiarach 60 x 30 m. Będą podesty do plażowania, technologie związane z utrzymaniem urządzeń wodnych i będą prace związane z nasadzeniem roślinności. Bardzo atrakcyjnej roślinności, ciekawej roślinności. 

Stworzenie naturalnego kąpieliska jest możliwe dzięki tzw. czystej wodzie, która jest efektem inwestycji w kanalizację. Mówi Joanna Fojcik z MOSIR-u w Rybniku, nadzorującą inwestycję w Kamieniu:

Po kilku latach nieużytkowania, badania wody wykazały, że woda jest na tyle czysta o odpowiednia, żeby wykorzystać to miejsce jako kąpielisko, czyli takie miejsce jakie mamy na Pniowcu. Tu są trochę inne standardy niż takie, jakie są stawiane np. na Rudzie, natomiast spełniają te wymagania kąpieliska naturalnego i chcemy właśnie ten element wykorzystać, czyli wykorzystać naturalne materiały, wykonać dużo nowych nasadzeń zieleni – to jest bardzo istotne w tym całym przedsięwzięciu no i udostępnić ten obiekt rybniczanom i nie tylko.

Nastrój nad stawem kąpielowym wprowadzać będzie też specjalne oświetlenie– dodaje Joanna Fojcik:

Jest zaprojektowane oświetlenie posadzkowe, czyli takie w tych ciągach pieszych, które są tam zaprojektowane. Niższe takie słupy oświetleniowe, nieduże latarnie, bo tam nie ma potrzeby stawiania dodatkowych typowych latarni oświetlających teren, oraz będą dodatkowo oświetlone tarasy na grobli północnej, czyli na tych schodach betonowych, które tam wszyscy pewnie kojarzą. Te schody będą obłożone deską kompozytową, będą stworzone większe podesty do siedzenia, nawet leżakowania i te podesty będą od spodu podświetlone. Efekt powinien być ciekawy z odbiciem światła w wodzie itd. Powinno być nastrojowo.

Ośrodek w Kamieniu ma być też bardziej wykorzystany, jeśli chodzi o imprezy dla całego miasta– dodaje Rafał Tymusz. Ośrodek ze stawem kąpielowym w Kamieniu ma być gotowy na wakacje. Jak tam jest teraz? Zobacz na filmie:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj