Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Kiedy skończą się problemy z wodą w domach mieszkańców przy ul. Wyzwolenia?

Facebook Twitter

"Woda z kranu płynie z przerwami a jak jest, to jest żółta" - skarżą się mieszkańcy ulicy Wyzwolenia w Rybniku. Od kilku miesięcy trwają prace wzdłuż jednej z głównych dróg w centrum miasta.

fot. pixabay.com

 Święta za pasem, a cały czas mamy problemy z wodą

– mówi jedna z mieszkanek bloku na Wyzwolenia:

Od dłuższego czasu po przeciwnej stronie w chodniku są prowadzone prace budowlane (…) Od kilkunastu dni ciągle jest nam wyłączana woda bez uprzedzenia na parę godzin. Potem gdy jest puszczona, to leci „żur” dosłownie. Dlatego chciałabym prosić o pomoc.

Prace na ulicy Wyzwolenia prowadzi Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rybniku. Trwa tam wymiana wodociągu. O kolor wody w kranach pytaliśmy Jacka Hawla naczelnika wydziału dróg w rybnickim magistracie:

Jacek Hawel: Nie jest to zależne od zarządcy drogi, z pewnością pytanie, czy ten kolor wody był przed remontem, czy już po remoncie. Ponieważ przed remontem, to na co również przedsiębiorstwo wskazywało, stan techniczny tej sieci wymagał interwencji, przebudowy, wymiany wręcz całe go odcinka. Niewykluczone, że często awarie powodowały taki stan i kolor…

Radio 90: Ale przed świętami będą przerwy w dostawie wody, bo na to zwracają uwagę nai słuchacze?

Jacek Hawel: Ja myślę, że nie. Z informacji jakie posiadam, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji deklarowało przełączenie na nowy wodociąg dopiero po okresie świąteczno-noworocznym.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj