Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Klasa informatyczna z naciskiem na e-sport?

Facebook Twitter

E-sporty, to coraz popularniejsza forma rywalizacji wśród młodych ludzi. Walka z przeciwnikami w wirtualnym świecie staje się dla wielu nie tylko sposobem na spędzanie wolnego czasu, ale i sposobem na życie. Najlepsi zarabiają w ten sposób nawet pieniądze. Młodzież coraz chętniej interesuje się e-sportami, co ciekawe można się w tej dziedzinie nawet kształcić.

Fot. Tomasz_Mikolajczyk \ pixabay.com

Być może klasa o profilu informatycznym naciskiem właśnie na e-sporty powstanie w Zespole Szkół numer 5 w Rybniku-Niedobczycach. Na taki pomysł wpadła szkolna pedagog, Beata Olszewska:

Szkoła sonduje, jakie byłoby zainteresowanie uczniów takim kierunkiem kształcenia. Do takiej klasy chętnie uczęszczałby Wojtek:

Ten pomysł popiera mama Wojtka:

Czasy się zmieniają i musimy iść z ich duchem, także kształcąc dzieci – mówi dyrektor zespołu szkół numer 5 w Rybniku, Aleksander Pojda:

Jeżeli znajdą się zainteresowane osoby, nowy kierunek kształcenia zostanie otwarty od września. W najbliższych dniach dokładnie w czwartek (22.02.) szkoła organizuje pokazowy turniej e-sportów. Początek o godz. 9:00 zaproszenie jest kierowane do wszystkich, zwłaszcza tych zainteresowanych kształceniem w tym kierunku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj